УКРАЇНА

12:58

20.05

Влада

Тимошенко каже, що Ющенко хоче продовжити своє президенство через дефолт

0

У президентському оточенні розглядається ідея продовжити перебування Віктора Ющенка на посту президента країни через оголошення дефолту України, заявила в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.

Для цього, за її словами, може бути використано проблемний кредит, виданий «Укравтодору» корпорацією Morgan Stanley.

«Розглядалися різні варіанти. Один із них — довести країну до дефолту, оголосити надзвичайне становище, яке Верховна Рада в такій ситуації муситиме затвердити. Ну, а за Конституцією, як відомо, під час надзвичайного становища виборів у країні проводити не можна», — відзначила прем’єр-міністр.

За інформацією Тимошенко, цей сценарій може бути реалізований шляхом вимоги негайного повернення кредитів, виданих українським державним корпораціям.

«Ігор Мітюков, який очолює представництво корпорації Morgan Stanley, у поті чола спільно з президентом країни — своїм давнім другом — працює над тим, щоб передчасно затребувати в України повернення кредиту на мільярд доларів і організувати крос-дефолт», — повідомила прем’єр.

Даний кредит був виданий в 2007 році «Укравтодору» на десять років для будівництва доріг.

«У договорі про надання кредиту було закладено дві можливості дострокової вимоги до країни про повернення цього мільярда. Перша можливість — падіння рейтингу країни двічі протягом одного року. І друга — у будь-який момент Morgan Stanley, за рік попередивши, має право достроково вимагати повернення», — наголосила Тимошенко.

На думку Тимошенко, даний кредит був використаний при спробі спровокувати дефолт.

«Мітюков, який наприкінці минулого року, узгодивши дії з президентом України, звернувся з вимогою протягом кількох місяців повернути мільярд доларів,, — повідомила Тимошенко. — Я, звісно, цю схему зламала, хоча Національний банк уже готовий був виділити з національних резервів цей мільярд доларів, при тому що на покриття планового дефіциту бюджету він коштів у своїй кишені знайти не може».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus