УКРАЇНА

06:42

27.05

Влада

«Газпром» підрахував, скільки заробить на Україні

0

Російський «Газпром» оцінює прибуток від постачань газу до України в 2009 році у $9,5 млрд. Про це в ході україно-російського форуму заявив заступник голови правління «Газпрому» Валерій Голубєв, повідомляють «Українські новини».

«Вартість газу, який направляється до України, постачається «Газпромом» у 2009 році близько $9,5 млрд.», - сказав він. При цьому Голубєв відзначив, що вартість транзиту російського газу через територію України у 2009 році складе близько $2,3 млрд.

Він підкреслив, що у 2009 «Газпром» поставить до України 40 млрд. куб. метрів газу, тоді як зазвичай ця цифра становила близько 55 млрд. За словами Голубєва, така цифра закладена в балансі «Газпрому» до 2030 року.

У свою чергу, російська газета «Ведомости» відзначає різницю в оцінках газових контрактів у самій Україні.

«Тимошенко назвала цей контракт перемогою, президент України Віктор Ющенко - програшем», - відзначає видання і приводить коментар директора East European Gas Analysis Михайла Корчемкіна.

Експерт готовий погодитися з Ющенком: при базовій ціні $450 загальні витрати «Нафтогазу» в 2009 г перевищать $9 млрд. Якби Україна могла домовитися про базу в $380 як великий споживач, витрати тоді були б $7,8 млрд, а середня ціна - $195,3.

Аналітики фінансової компанії «Уралсиб Кепітал» також відзначають, що рентабельність операцій «Газпрому» в Україні у 2010 році може вирости. Про це йдеться у звіті компанії, повідомляє російське видання «РБК daily».

Підвищення рентабельності можливе, якщо барель нафти коштуватиме близько $70, а обсяги постачань і експорту газу відповідатимуть показникам 2007 року. На думку експертів, рентабельність буде більшою, навіть якщо тариф на транспортування газу складе $3,4 за 1 тис. куб. м на 100 км.

За контрактом між «Газпромом» і «Нафтогазом», тариф на транзит газу по території України в 2009 році залишився на рівні попереднього року - $1,7.

На думку заступника голови правління «Газпрому» Олександра Медведєва, ставка транзиту російського газу через територію України у 2010 році може скласти від $1,7 до $2,5.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus