УКРАЇНА

17:44

21.05

Влада

Україна та Швеція домовились провести у Києві саміт «Україна-ЄС»

0

Під час шведського головування в другому півріччі ц.р. в Євросоюзі у Києві відбудеться саміт Україна-ЄС. Про це було домовлено у Стокгольмі під час зустрічі заступника міністра закордонних справ України Костянтина Єлісєєва з державним секретарем прем’єр-міністра Швеції Густавом Ліндом і державним секретарем Швеції з питань ЄС Сесіліє Мальмстрем, повідомили «proUA» у прес-службі МЗС.

Під час зустрічі були обговорені питання головування Швеції в ЄС з 1 липня 2009 р. та пріоритети співпраці між Україною та ЄС.

Єлісєєв роз’яснив ситуацію щодо досягнення домовленостей з РФ в питанні постачання газу Україні та його транзиту європейським споживачам.

В свою чергу шведські представники привітали укладення прямих контрактів між господарюючими суб’єктами України та РФ, усунення будь-яких посередників, а також перехід на прозорі та ринкові формули ціноутворення на російський газ, а також тарифів на його транзит. Було висловлено сподівання, що підписання газових контрактів сприятиме консолідації українського політикуму.

Також в центрі уваги були основні параметри шведсько-польської ініціативи щодо Східного партнерства та шляхів її імплементації.

Єлісєєв звернувся з проханням до шведської сторони сприяти позитивному вирішенню питання щодо скасування плати за візи для українських громадян, які подорожують до країн Шенгенської зони.

Крім того шведська сторона привітала домовленості, досягнуті під час робочого візиту президента Білорусі в Україну 20 січня 2009 р. У цьому зв’язку було відзначено вагому роль української сторони у наближенні Білорусі до Європейського Союзу.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus