УКРАЇНА

22:11

21.04

Влада

Шлапак пояснив, чому формули, записані в газовому контракті є невигідними для України

0

Формули, за якими обраховуються вартість газу для України і ставка його транзиту через нашу територією, є надзвичайно невигідними для України. Про це заявив перший заступник глави секретаріату президента Олександр Шлапак, передає кореспондент «proUA».

Шлапак зокрема звернув увагу на газоль, який використовується як змінна для обрахунку вартості газу для України.

«Газоль, тобто дизельне паливо в Україні для вироблення тепла і для інших функцій, де використовується газ, не використовується. Ми не повинні були йти на подібного роду формулу», - сказав Шлапак.

Для прикладу Шлапак назвав німецьку формулу, до якої включено вугілля. «Близько 15 відсотків в енергетичному балансі займає у Німеччині вугілля, і Німеччина змогла відстояти свій інтерес, включивши вугілля. У фінській формулі є дрова і таке інше», - сказав Шлапак.

«Формула, яка вибрана для України, є надзвичайно для нас не вигідною», - наголосив Шлапак.

Говорячи про формулу обрахунку ставки транзиту через Україну, Шлапак назвав зовсім недоречним використання змінної, що відображає рівень інфляції ЕС. «При чому тут рівень інфляції Європейського союзу до наших реальних ринкових умов, відповісти я особисто не можу», - сказав він.

«Словаки в своїй формулі, окрім змінних речей, таких як ціна на газ і так далі, враховують індекс цін виробників їхніх словацьких, вони враховують заробітні плати у промисловості їхній словацькій. Якби ми пішли таким шляхом по Україні, то у нас би була не середньоєвропейська річна інфляція в 2%, а в нас був би індекс оптових цін в 35 відсотків і реальна заробітна плата, реальна, яка зросла на 12% по минулому років цілому по державі», - пояснив Шлапак.

«…австрійський індекс оптових цін, середнє арифметичне всіх мінімальних середніх зарплат працівників австрійської нафтовидобувної промисловості», - додав Шлапак, говорячи про змінні в транзитній формулі для Австрії.

Також Шлапак підкреслив, що у контрактах Європейських країн замовник транзиту сам зобов’язується забезпечити технологічний газ. У випадку з Україною такий обов’язок на себе беремо ми.

При цьому Шлапак зазначив, що це далеко не всі мінуси щодо обрахунку вартості газу і ставки транзиту, які зафіксовані в контракті.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus