УКРАЇНА

08:56

22.05

Влада

У Росії підтверджують автентичність опублікованих контрактів між «Нафтогазом» і «Газпромом»

0

Російська сторона підтверджує автентичність опублікованих у пресі контрактів між «Нафтогазом» і «Газпромом», повідомляє «Эхо Москвы».

Зокрема, достовірність опублікованих інтернет-виданням «Українська правда» документів газеті «Ведомости» підтвердило джерело, близьке до «Газпрому».

Угода укладена на довший термін, ніж оголошувалося: не на 10, як йшлося раніше, а на 11 років, і діятиме до 31 грудня 2019 року.

Решта положень документа відповідає заявам офіційних осіб. Базова ціна для України на всі 11 років - 450 доларів за тисячу кубометрів, вона знижуватиметься або підвищуватиметься раз на квартал за формулою. Загальний об’єм постачань цього року - 40 мільярдів кубометрів газу з двадцятипроцентною знижкою, далі – по 52 кубометра. Видання відзначає, що контракт укладений за принципом «бери і плати». «Нафтогаз» повинен майже повністю оплачувати щомісячні заявлені об’єми, навіть якщо згодом не забрав їх. Якщо Україна хоч раз зірве оплату, то перейде на стовідсоткову передоплату до самого 2020 року.

Що стосується транзиту, то і тут, як відзначає видання, «Газпром» виторгував вельми вигідні умови. Частина газу, а в рік монополія планує прокачувати більше сотні мільярдів кубів, піде не за живі гроші, а за рахунок сплати боргу. Та все ж дохід з транзиту передбачається. «Нафтогаз» розраховує одержати більше 2 мільярдів в американській валюті.

Видання відзначає, що розголошування змісту контракту - формально не привід для його розриву, хоча конфіденційність і була умовою документа. Чи будуть сторони тепер, після розголошування тексту, наполягати на його перегляді - поки що невідомо.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus