УКРАЇНА

08:04

25.05

Влада

Компромісна відставка

0

11 червня як і годиться – за традицією в п’ятницю - Леонід Кучма послав у відставку главу ДПАУ Юрія Кравченка. Таке постановив Президент після наради з питань ПДВ. На нараді Леонід Кучма покритикував економічний блок уряду за незадовільну ситуацію в сфері ПДВ - перепало, в основному Мінфіну, митниці, держскарбниці, ну і, звичайно, ДПАУ.

Більш того, Президент готується ще й підписати указ про визнання незадовільною роботи в сфері ПДВ, які проводили вищевказані органи державної влади.

Провівши блискавичну відставку, Л.Кучма провів не менш поквапне призначення. Главою ДПАУ став перший заступ.міністра фінансів Федір Ярошенко. Ця відставка, як і призначення, зрозуміла і логічна в аспекті відразу декількох причин.

По-перше, хоча Кравченко зазвичай вважається «людиною Президента», останнім часом його можна було б назвати людиною, яка активно працювала з „донецькою групою” Віктора Януковича. Таким чином, зміну людини лояльної до прем’єра і Президента на фігуру, що 100% лояльна до М. Азарова, варто розглядати як тактичний хід. Більш того, така ротація радше за все є лише однією з комбінацій нової кадрової хвилі, що очікує органи влади напередодні виборів. Так цілком можливо, що за посиленням М.Азарова в ДПАУ піде ослаблення позицій у Мінфіні. Водночас, досить ймовірно, що кадрова тактика провладних сил така: регіональні чиновники віддані на відкуп силам більшості в доменних для них областях, а безпосередньо «донецькі групи» будуть посилені в центральному апараті щоб зробити максимально ефективною кампанію, що, зважаючи на все, буде будуватися на демонстрації зростання економічних показників.

По-друге, ситуація з ПДВ справді є одним з негативів уряду і може істотно вплинути на ставлення до реформ бізнес-класу. Звільняючи Кравченка, Президент, таким чином, створює в політичному полі «цапа-відбувайла», відводячи удар від Прем’єр-міністра.

По-третє, Юрій Кравченко - насамперед силовик, що встиг поверховодити ОДА, нехай навіть у такій області як Херсонська. Він - особа, якій серед небагатьох можна довірити проведення передвиборної кампанії в якомусь проблемному для влади регіоні. Не менш важливим у даному аспекті є те, що Кравченку довіряє і чинний Президент і те, що на нього може покластися Віктор Янукович.

По-четверте, навряд чи випадковим є той факт, що ще в двох органах, які розкритикував Президент – Мінфіну і ДПАУ – представництво есдеків мінімальне. Так, Микола Каленський є креатурою Володимира Литвина, «заклятого друга» Віктора Медведчука, що останнім часом став досить самостійний і, зважаючи на все, всерйоз збирається пограти на вищому рівні. Більш того, ні для кого не таємниця, що факт поєднання посад першого віце-прем’єра і міністра фінансів Миколою Азаровим розглядається СДПУ(о) також як недозволенна розкіш. Привід із ПДВ дає прекрасний шанс знову порушити питання про неефективне поєднання даним чиновником настільки цікавих посад. Отож, зважаючи на все, історія з ПДВ у кадровому аспекті ще далеко не добігає кінця.

По-п’яте, Президент укотре сказав, що до листопада 2004 року в Україні першою особою є він. Подібний меседж може адресуватися як лідерам більшості, які намагаються змінити пріоритети, так і опозиції, якій влада вкотре спробує втовкмачити в голову думку про теперішню міць Президента і його третій термін.

Аналітична група “Da Vinci AG”

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus