УКРАЇНА

14:01

21.05

Влада

Омельченко підготує Київ до «Євробачення»

0

За роки незалежності в Україні розроблялася величезна кількість різноманітних проектів, спрямованих на створення позитивного іміджу держави в очах європейського обивателя. Проте більшість піар-проектів державного масштабу так і залишилися на папері.

Україна, як і колись, в очах європейської більшості асоціюється з бідністю, Росією та Чорнобилем. Перемога Руслани на конкурсі «Євробачення», що дала шанс країні провести в Києві наступного року ювілейний 50-ий пісенний конкурс «Євробачення», може кардинально змінити цей непрезентабельний імідж. Вперше Україна може заявити про себе як дійсно європейська, цивілізована країна, що не має нічого спільного із загальноприйнятою думкою про неї. Цей імідж залежить від рівня, на якому Київ буде зустрічати іноземних паломників.

Шанс утвердити Київ як дійсно європейську столицю, незважаючи на всі явні переваги, наштовхнувся на хвилю скептицизму з боку всіляких іноземних і вітчизняних експертів і громадсько-політичних діячів. Так, основною тезою стала думка про те, що Україні не під силу провести конкурс такого масштабу. Подібний тон навіть якийсь час переважав над радісними реляціями про перемогу Руслани в Стамбулі.

Незважаючи на навколишній скептицизм, міська влада столиці виявила завидну витримку, цілеспрямовано відстоюючи інтереси країни. Проаналізувавши протягом декількох днів ситуацію, що склалась, мер Києва Олександр Омельченко твердо заявив, що Київ за рік буде готовий до проведення «Євробачення». Ця заява з урахуванням досвіду, цілеспрямованості та заслуг Олександра Омельченка аж ніяк не є популістською. На сьогоднішній день можна стверджувати, що Київ зможе провести конкурс на найвищому рівні, який можливо навіть не був доступний напівєвропейській Туреччині і маленькій Естонії, де були проведені два попередні конкурси.

Для української столиці така тверда позиція мера піде тільки на користь. Київ одержує шанс на значне надходження інвестицій в інфраструктуру міста. Так, ювілейний 50-й конкурс має привернути до себе особливу увагу і це на тлі постійно зростаючого інтересу до «Євробачення». Адже останніми роками аудиторія конкурсу сягає 160-180 млн. глядачів. У різних країнах його дивляться 65-95% глядацької аудиторії. За цим показником конкурс випереджає навіть трансляції фінальних матчів чемпіонатів світу з футболу. Олександр Пономарьов упевнений, що «Євробачення» зробить Україні потужний піар у Європі.

Більш того, у кілька разів зросте приплив іноземних туристів, що не тільки відкриють для себе одне з найкращих європейських міст, але і залишать у столиці України значні кошти. Можна не сумніватися, що оновлений Київ у результаті цього паломництва одержить шанс утвердитися на туристичному ринку. Новобудови, що будуть зведені для проведення конкурсу, прикрасять місто і значно поліпшать його інфраструктуру. А побудовано буде багато. На недавньому засіданні мерії, присвяченому підготовці Києва до проведення «Євробачення», Олександр Омельченко заявив, що до проведення конкурсу в Києві планується добудувати 5-6 нових готелів. Так, наприклад, за участю інвесторів заплановано завершити будівництво готелів - Театральний, Свята Софія, Редіссон і Лейпциг.

Крім цього міська влада планує провести реконструкції всіх інших готелів, що не відповідають європейському рівню 3-ох і 4-ох зірок. Необхідний для проведення конкурсу концертний зал здадуть в експлуатацію до 1 березня наступного року. Нагадаємо, що приміщенням, де буде проводитися конкурс, обрано виставковий комплекс ЗАТ «Міжнародний виставковий центр» (біля станції метро «Лівобережна») площею 6 тис. квадратних метрів.

Природно, усе це вимагає чималих інвестицій. Так, наприклад, Туреччина інвестувала в проведення конкурсу до 250 млн. дол. У Києві такі інвестиції, за підрахунками експертів, досягнуть близько 1 млрд. дол.

Таким чином, політична воля і рішучість, які у черговий раз продемонструвала київська влада, приведе до значного збільшення інвестицій у столицю. Більш того, такий «зелений коридор» для вкладення грошей поза сумнівом приведе до того, що вся необхідна для проведення конкурсу інфраструктура буде готова вчасно і на найвищому рівні. В Олександра Омельченко є прекрасний шанс стати першовідкривачем оновленого Києва для всієї Європи, а в України – стати повноцінною впізнаною європейською країною.

Ігор Марко

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus