УКРАЇНА

07:34

27.04

Влада

Український бокс в нокауті

0

Позачергові збори керівництва Федерації боксу України, які відбулося 29 травня 2004 року, виявили вражаючий факт зловживання: з розрахункового рахунку Федерації зникло понад мільйон гривень. Це фактично стало вироком для українських боксерів, адже, їхня участь в літній Олімпіаді 2004 року стала практично неможливою. До того ж, приміщення Федерації боксу у Києві захопили невідомі озброєні люди, вдягнуті у форму правоохоронців.

1,5 року тому, коли президентом ФБУ призначили Дмитра Єлісеєва, на рахунку федерації було 1 млн. 290 тис. грн. За період його керівництва Федерацією з рахунку зникло понад 1 млн. грн. Нині на рахунку федерації залишилося лише 200 тис. грн. Цієї суми, певна річ, не вистачить для того, аби забезпечити участь України в Олімпійських Іграх. Власне, на позачерговій конференції представників обласних федерацій 29 травня за одностайним рішення делегатів змінено керівництво: усунено з посади президента ФБУ Д. Єлісеєва, віце-президентів Тищенка і Покровського. В. о. президента ФБУ призначено Ю. Андрійчука, який до цього очолював київську федерацію любительського та професійного боксу. До речі, сам Єлісеєв на позачергову конференцію не з’явився.

Аби уникнути розслідування, Д. Єлисеєв вчинив наступне: на його прохання, один з тренерів-членів Федерації, Г. Матвієнко, звернувся до Калінінського районного суду м. Донецька з позовом про порушення свої прав тодішнім президентом Федерації боксу Д. Єлисеєвим. Суд задовольнив його позов та ухвалив рішення заборонити проведення 29 травня позачергової конференції ФБУ. Таким чином, конференція, на якій були виявлені зловживання Д. Єлисеєва, донецьким судом визнана незаконною. Суд, правда, не врахував того факту, що Федерація боксу – громадська організація, заборонити збори якої він не в силах.

Тож пояснити, куди поділися гроші з рахунків Федерації, колишній її керівник не зміг. На вимогу Ревізійної комісії СБУ надати рахунки та іншу фінансову документацію пан Єлісєєв відмовився, натомість вивіз ці документи невідомо куди. Конфлікт загострився ще й через те, що, за інформацією виконуючого обов’язки президента федерації боксу України Ю. Андрійчука, зараз головний офіс ФБУ у Києві захопили і цілодобово перебувають там четверо озброєних людей, які назвались представниками правоохоронних органів з Донецька і надали документи, які підтверджують це. Вони не допускають до приміщення працівників Федерації.

Гроші, за словами в. о. президента ФБУ Юрія Андрійчука, Єлісєєв переводив у невідомому напрямку, не узгоджуючи це з Президією ФБУ. Та й завадити зловживанням Д. Єлисеєва члени федерації боксу не мали змоги - впродовж головування Д. Єлисеєва, президія Федерації боксу України, котра мала збиратися раз на три місяці, скликалася лише один раз за 1,5 року. Всі рішення, які ухвалювалися на Президії, на сьогодні залишилися не виконаними. Відсутність регламенту та документів, фіксуючих роботу структур ФБУ, призвели до того, що члени федерації із рівноправних перетворені у підлеглих. Тому одним з важливих рішень Позачергової конференції наприкінці травня цього року стало те, що за новим статутом головним керівним органом ФБУ стане Президія, до якої увійдуть по одному представнику від всіх областей України.

Перевірка діяльності Д. Єлисеєва виявила, що зміни і доповнення, внесені до Статуту на попередній Конференції ФБУ від 27.01.2003 р., не зареєстровані Мінюстом України. Натомість Статут, який потрапив до Мінюсту, зареєстровано за підробленими документами. Так само, без будь-якого погодження з Федерацією, Д. Єлисєєв призначив на представницькі посади від України до Європейської асоціації Боксерів-аматорів (ЕАВА) та Всесвітньої Асоціації Боксерів-аматорів (АІВА) осіб, що не є визнаними фахівцями в цій галузі.

Практично на всіх змаганнях судді визначалися не за об’єктивними критеріями, а за самовільним рішенням окремих осіб із керівництва ФБУ. На посади, які займали провідні тренери України Є. Шарафутдінов, С. Корчинський та інші були призначені менш досвідчені особи. Без підстав усунено з посади голову суддівської колегії ФБУ А. Пацатого, а на його місце призначено Д. Моїсеєнка. Чималої шкоди завдано і розвиткові клубної системи. Зокрема, на ділянці під забудову споруди для українських збірних з боксу, Єлісєєв облаштував собі дачу.

За останні сім місяців збірна команда України працювала під керівництвом трьох тренерів, які керувалися методиками, що суттєво суперечать одна одній. Керівництво ФБУ не спромоглося вирішити питання щодо проведення ліцензійного турніру – путівку до 28-х Ігор Олімпіади на території України, що раніше передбачав турнір на “Кубок Чорного моря” (м. Севастополь). До того ж, колишнє керівництво ФБУ погрожувало фізичною розправою представникам Президії: Г. Вайнеру, Д. Сосновському, А. Пацатому.

Нині під загрозою підготовка збірних команд до чемпіонатів Європи, світу та насамперед Олімпійських Ігор, які відбудуться цього року в Афінах. Більшість тренерів і боксерів, які їдуть на Олімпіаду, виступають за відставку колишнього керівництва ФБУ. Нині цією справою вже займається прокуратура, а новопризначене керівництво ФБУ поінформувало Президента України, Верховну Раду, Державний комітет з питань фізичної культури і спорту про кризову ситуацію, яка склалася в українському боксі. Отже, ще не один бій, щоправда не на ринзі, доведеться витримати новому керівництву ФБУ з їхніми противниками, які не збираються віддавати владу.

Ярослава Карпенко

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus