УКРАЇНА

14:11

18.06

Влада

Привид Лазаренка бродить по Україні

0

Така ситуація теоретично може бути вигідна тільки одному гравцеві на політичній карті України – США.

Адвокати Лазаренка вирішили обнародувати неопубліковані досі записи з кабінету Кучми. Патрон за назвою «Лазаренко»» нарешті дав знати про себе .

Активізація екс-прем’єра і американського правосуддя саме перед початком передвиборної кампанії в Україні говорить про те, що «справа екс-прем’єра» може стати важливою сюжетною лінією осінніх виборів.

Дійсно, зняття американським судом половини обвинувачень з Павла Лазаренка, звернення його адвокатів з проханням заслухати записи президента Леоніда Кучми і дозволити свідчити Миколі Мельниченку і Олександру Єльяшкевичу, та й сама заява Лазаренка про те, що він сподівається, що вже цього року повернеться в Україну, - усе це кільця одного ланцюга.

Вихід на українську арену настільки одіозної особи зможе переплутати карти багатьох політтехнологів, як провладних, так і опозиційних.

Йдеться не про якісь нові одкровення Лазаренка. Навіть якщо суд задовольнить прохання адвокатів і заслухає на своєму засіданні «плівки Мельниченка», це навряд чи щось змінить. По-перше, в очах США аудіозаписи де-юре не є автентичними, і ставлення до української влади навряд чи зміниться після того, як вони будуть озвучені в залі суду. По-друге, опозиції теж навряд чи вдасться скористатися одкровеннями екс-прем’єра. Про «плівки Мельниченка» наразі довідався кожен, хто побажав про них довідатися. Крім того, інформпривід точно розіб’ється об нестачу популярних опозиційних масових ЗМІ.

Найбільшим ризиком як для провладних, так і для опозиційних сил є можливий приїзд Павла Лазаренка в Україну і його активна політична діяльність всередині країни. На перший погляд опальний екс-прем’єр є одним з козирів опозиції, за допомогою якого вона спробує з новою силою викрити режим, плавно перенісши весь негатив на «спадкоємця». Водночас Лазаренко у свідомості багатьох українських громадян зв’язаний з Юлією Тимошенко, чим напевно скористаються провладні сили. Нескладно побудувати досить переконливий асоціативний ланцюжок «Лазаренко – Тимошенко – Ющенко». Подібний технологічний хід був би найбільш ефективним, наприклад, з боку КПУ. Більше того, навряд чи сам Павло Лазаренко захоче стати просто викривальною зброєю в руках опозиції. Та й суперники влади навряд чи зможуть цілком йому довіритися.

Для влади основним ризиком є не стільки нові факти, які, можливо, озвучить екс-прем’єр, - до викриттів основна маса електорату давно звикла - як сама поява Павла Івановича. Поява настільки одіозної фігури може спровокувати створення слабоконтрольованої могутньої масової асоціації: «екс-влада – влада; екс-прем’єр – прем’єр». Такий розклад для Віктора Януковича навряд чи буде виграшним.

Отже, можлива поява Павла Лазаренка на українській політичній сцені не вигідна ні владі, ні опозиції. «Фактор Лазаренка» – у разі його повернення на батьківщину і активної політичної діяльності – внесе великий ступінь невизначеності в результат кампанії для всіх її учасників. Зрозуміло, сам екс-прем’єр жодною мірою не зможе зробити із себе позитивну впливову фігуру, однак, з огляду на його фінансові можливості і високу впізнаваність, він цілком може переплутати карти всім учасникам політичної гонки.

Подібна ситуація приведе до нестабільності і невизначеності, що значно збільшить шанси кожного із впливових кандидатів, незалежно від його позиціонування. Така ситуація теоретично може бути вигідна тільки одному гравцеві на політичній карті України – США. Досі різні еліти цієї держави, схоже, не змогли визначитися з повною підтримкою одного з учасників майбутньої кампанії. Темна ж конячка невизначеності, яку вони можуть випустити зі своєї країни як джина з пляшки, дозволить примусити українську владу і опозицію більш уважно поставитися до побажань США.

Андрій Колпаков

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus