УКРАЇНА

11:00

24.05

Влада

Тодійчука розуповноважили

0

Позбавлення портфеля головного супротивника реверсу має на меті порадувати Росію і переконати її в щирій компромісності України.

На ліквідацію інституту Спецуповноваженого з питань євроазіатського нафтотранспортного коридору вплинули, швидше за все, два чинники: зовнішній, або російський, суть якого в тому, що проект «Одеса-Броди» не був реалізований в реверсному напрямку, і внутрішній, український, суть якого в тім, що цей проект не був реалізований взагалі.

Позбавлення портфеля головного супротивника реверсу має на меті порадувати Росію і переконати її в щирій компромісності України. Підписаний, але нереалізований проект газотранспортного консорціуму і непідписаний і нереалізований проект реверсу нафтопроводу «Одеса-Броди», а також газовий борг майже в півтора мільярда доларів усе активніше використовуються Росією як важелі впливу на Україну, у якої перед виборами і так проблем вистачає. На жаль, ігнорувати Росію не випадає. Необхідно відіграватися.

Український президент в усіх енергетичних гріхах звинуватив віце-прем’єра Андрія Клюєва: реформу енергетичної галузі не завершено, енергетичний НАК не створено, ВІНК не побудовано, проект нафтопроводу провалено, борги в ПЕК зростають. Як логічного продовження усі очікували чергової урядової відставки, однак її не сталося. Очевидно, звільнити другого підряд віце-прем’єра через існування сніжного клубка енергетичних проблем в країні президент не міг собі дозволити. І Клюєву довелося викручуватися.

Відповідаючи на показові президентські виступи, віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв виявив мудрість і дипломатичність. З президентом він в усьому погоджувався і блискуче парирував його аргументи. Винний у провалі нафтопровідного проекту знайшовся. Робота Спеціального уповноваженого була визнана неефективною, незважаючи ні на що. Ніхто не згадав про те, що домовитися про поставки нафти через український нафтопровід можна було тільки у випадку чіткої позиції України щодо його напрямку, а він міг бути тільки від виробника до споживача, тобто з Одеси в Броди. Саме цього і домагався Олександр Тодійчук, однак, замість шукати партнерів для дискретної української труби, йому доводилося вести внутрішні війни з лобістами реверсу.

До речі, за сутичку з одним з таких лобістів, головою НАК «Нафтогаз України» Юрієм Бойком, Тодійчук мало не поплатився портфелем голови «Укртранснафти». Бути спецуповноваженим з ЄАНТК - невдячна справа, не кажучи вже про те, що сама концепція нафтопроводу не відрізнялася цілісністю і не містила відповідей на питання, яка нафта прийде в Одесу і куди її подіти в Бродах.

У відповідь на президентське обвинувачення в незавершеності реформи в енергетичній сфері і вимогу терміново створити енергетичний НАК під Дубину Клюєв завірив президента - уряд зробить це терміново, як тільки парламент ухвалить закони про мораторій на банкрутство підприємств ПЕК і списання боргів з цих підприємств. У відповідь на вимогу президента створити вертикально інтегровану нафтову компанію, А. Клюєв поспішив відповісти: уряд уже навіть розробив концепцію ВІНК, от тільки доведемо до розуму енергетичний НАК.

Парламент не квапиться з прийняттям ключових законопроектів, а Фонд держмайна тим часом планомірно готує до приватизації або виставляє на продаж держпакети тих об’єктів, які планувалося об’єднати в національну ВІНК: видобувної компанії «Укрнафта», Кременчуцького, Надвірнянського і Дрогобицького НПЗ. І хоча конкурси призупинено, зупинка приватизації ще не означає остаточної відмови від неї.

Отже, все в Україні йде своєю чергою. Вимоги президента виконуються. ВІНКи і НАКи під президентських ставлеників створюються. Винних покарано. Президентський указ про ліквідацію посади спецуповноваженого по ЄАНТК поспішили підтримати ряд експертів і народних депутатів, коментарі яких миттєво розтарижували інформагентства. В українському інформаційному просторі повна нірвана.

Олена Дяченко

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus