УКРАЇНА

07:55

25.05

Влада

Чи готовий Київ до “Євробачення”?

0

Перемога Руслани на “Євробаченні” окрім несподіваної радості і можливості понадувати щоки, “подарувала” ще й величезний клопіт. Наступного року Київ має приймати в себе ювілейний 50-й конкурс “Євробачення-2005”.

Ось тоді цю саму “європейськість” доведеться підтверджувати не лише голосовими зв’язками, а й такими приземленими речами, як готелі, ресторани і туалети.

Майданчика, на якому б можна було провести “Євробачення”, у Києві немає. На цьому сходяться як урядовці, так і організатори вітчизняних концертів та фестивалів. За оцінкою відомого шоумена Олександр Богуцького, сьогодні найбільш підходящим є “Палац спорту”, але і його довелося б ремонтувати та перебудовувати. Також серед можливих варіантів називають недобудований Льодовий стадіон. Втім, інвестори не хочуть робити з нього концертний майданчик.

Цілком імовірно, що Києву доведеться будувати спеціальну концертну залу на 30-40 тис. місць для проведення “Євробачення”. Так само зробили у Прибалтиці, де конкурс проходив торік. Серед можливих місць для такого майданчика у Києві називають Експоцентр у Голосієвому, тим більше що його найближчим часом збиралися реконструювати і проект цієї перебудови саме готують до затвердження на містобудівній раді. Звичайно, будівництво - це чималі кошти.

5млн.швейцарських франків, що їх отримує країна-переможниця спеціально для проведення наступного конкурсу, точно не вистачить. Приміром Стамбулу “Євробачення”, за різними оцінками, коштувало від 15 до 100 млн. дол. Руслана своєю перемогою поставила українських чиновників перед необхідністю шукати аналогічні суми. Додаткові витрати доведеться закласти і в київський бюджет-2005. Адже “Євробачення” це не тільки пісні. Учасників, гостей, журналістів та персонал конкурсу слід розселити (з комфортом!), нагодувати, забезпечити транспортом та зв’язком і гарантувати безпеку.

Готелів у Києві начебто вистачає, але в більшості з них є проблеми з комфортом та сервісом. А втім, ще є час хоч би два-три відремонтувати. Були б гроші. Бюджет міста, принаймні цьогорічний, значних капіталовкладень не передбачає. З транспортом та харчуванням також є питання. Вирішувати їх доведеться, враховуючи, де саме проходитиме конкурс. Якщо це буде новий майданчик чи концертна зала, то й комплекси швидкого харчування доведеться зводити десь поруч, так само як і кав’ярні та ресторани.

Ще доведеться облаштовувати прес-центр. На “Євробачення” приїжджає кілька сотень журналістів. Причому кільком десяткам телевізійних груп слід забезпечити “перегін” матеріалів. Дотепер за прес-центр найчастіше обирали Український дім, що має оптико-волоконні лінії для передачі відео- та аудіоматеріалів. Якщо концертний майданчик буде десь на околиці, це означатиме додаткові технічні проблеми.

Безпека – окрема розмова. Якщо згадати “наш особливий” підхід до її забезпечення, коли Київ зустрів Папу Римського порожніми вулицями, то на “Євробаченні” можна отримати будь-які сюрпризи, навіть кордон міліціонерів перед сценою. З погляду телевізійної картинки буде дуже оригінально.

В неофіційних бесідах особливої радості від перспективи несподіваних витрат та клопотів, пов’язаних із “Євробаченням”, урядовці не висловлюють, і їх кулуарні коментарі можна звести до знаменитого: “не мала баба клопоту...”. Офіційні заяви тим часом наповнені впевненістю, що Україна зможе гідно провести конкурс.

“Євробачення-2005” - прекрасна нагода піднести імідж України. Але лише за умови, що конкурс з організаційної та технічної точки зору пройде вдало. Подібного шоу (за масштабами) в Україні не проводили жодного разу. “Таврійські ігри” при всьому своєму розмахові, і поряд не стояли. За свідченнями людей, які безпосередньо займалися технічним та телевізійним забезпеченням “Євробачення-2003”, необхідного рівня вітчизняні шоу та телетрансляції досягнуть років за 10-15.

Варто згадати лише конкурс “Міс Європа”, який кілька років тому доручили провести Україні. Те, що ми показали тоді, а трансляція йшла на всю Європу, було, м’яко кажучи, жалюгідним. З “Євробаченням” справа простіша. Дизайн сцени, звук, світло та телевізійну трансляцію забезпечує постійна команда. До її складу входять переважно шведи, але є чимало фахівців з інших країн, що дозволяє говорити про її інтернаціональність. Обізнані люди вже зараз твердо кажуть, що жодного українського режисера, оператора чи освітлювача до трансляції “Євробачення-2005” найвірогідніше не допустять. Тим більше враховуючи сумний досвід Стамбула, де турецький звукорежисер зумів “позбавити голосу” добрий десяток виконавців. Але телевізійники все одно отримають шанс побачити ЯК ЦЕ РОБИТЬСЯ В ЄВРОПІ. На тих, хто не пошкодував власних грошей і часу та з’їздив минулого року в Прибалтику, методи та рівень підготовки трансляції справили шокуюче враження. Якщо в 2005-му нашим дозволять “тільки подивитися”, принаймні нічого не буде зіпсовано.

А втім, з організаційними моментами таки доведеться напружуватися і цей тягар неминуче ляже на українську сторону. Тут знову варто пригадати, які унікальні організаційні таланти Київ зміг проявити під час візиту Папи Римського, як прочан посеред ночі висадили з автобусів у чистому полі (до самого спорткомплексу “Чайка” з міркувань безпеки транспорт не пускали) і ті в темряві, ледве не напомацки, добиралися до місця богослужіння. При цьому в Києві було відразу кілька штабів, які займалися організацією візиту понтифіка, та кілька сотень волонтерів, які мали би зустріти прочан.

Отже, досвід організації масштабних акцій із серії “як не треба робити” у нас уже є. Краще б його не повторювати. Наразі найкращий аргумент на нашу користь: “чим ми гірші турків! якщо вони змогли, то й ми зможемо”.

Коментарі:

Олександр Богуцький, генеральний директор Телеканалу ICTV, ведучий фестивалю “Таврійські ігри”:

“Руслана перемогла - це дуже важливо, це не повинно переходити на проблеми “Пробачення-2005”.В Україні є досвід проведення великих концертів. Наприклад Таврійські ігри. Єдина проблема, що в Києві немає відповідного майданчика, і тому необхідно будувати нову концертну залу. За рік це цілком реально. Так, у Прибалтиці будували спеціальний майданчик для проведення “Євробачення”. Сьогодні єдиним місцем, де може проходити “Євробачення-2005”, може стати “Палац спорту”, але і його потрібно відремонтувати.

Участь у 50-му – ювілейному конкурсі – зголосилися взяти не лише європейські країни, а й Японія та США. Є пропозиції перетворити “Євробачення-2005” на відкритий конкурс, участь в якому зможуть взяти всі країни світу . Визначатиме список учасниць Європейська Асоціація Мовників.

Що ж до телевізійної групи, яка працюватиме над трансляцією “Євробачення-2005”, то з цим проблем не повинно виникнути, адже це буде інтернаціональна команда, тим більше що перед фінальним виступом кожен учасник має 3 репетиції.

Вартість самого “Євробачення-2005”залежатиме від якості нового майданчика, кількості країн-учасниць шоу та концепції дійства”.

Михайло Крупієвський, генеральний продюсер компанії “Фільм-плюс”, режисер-постановник фестивалю “Таврійські ігри”:

“Шанс, котрий Україна отримала з перемогою Руслани на цьогорічному “Євробаченні”, унікальний. Іншої події такого рівня, котра може підняти імідж України, найближчим часом не очікується.

Натепер Київ не має приміщення для проведення шоу рівня “Євробачення” і збудувати за рік відповідний майданчик не можна. Єдиний вихід – у ремонті вже існуючих майданчиків, зокрема “Палацу спорту”.

Україна поки що не має і відповідних європейських форматів для телевізійної трансляції, проте цю проблему можна вирішити.

Перемога Руслани свідчить про зміну музичної тенденції на “Євробаченні”. Зазвичай перемогу на цьому конкурсі отримували традиційні виконавці “попси”. Тенденція до пошуку більш виразної музики, на мою думку, збережеться і на “Євробаченні – 2005”.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus