УКРАЇНА

12:19

27.05

Влада

Василь Мітішев: Міноборони повинно визнати свою провину

0

Після трагедії на військових складах у Запорізькій області, Генеральна прокуратура почала пошук винних. Серед причетних до вибухів Геннадій Васильєв назвав корпорацію “Співдружність”. Про провину найбільшої української компанії з утилізації зброї та її діяльність у Новобогданівці розповідає керівник корпорації Василь Мітішев.

- Чи правда, що корпорація “Співдружність” причетна до вибухів у Новобогданівці?

- Корпорація “Співдружність” жодним чином не може бути причетною до подій у Новобогданівці. Насправді військові досі не можуть розібратися і сказати правду, що це відлуння Артемівська. В Артемівську був “бордель”. Винними, однак, назвали лише військовослужбовців, і зараз ситуація повторюється.

Чому Міністерство оборони не хоче розповісти правду, що ж у Новобогданівці насправді сталося? Річ у тім, що в частину у Новобогданівці загнали близько 160 військовослужбовців з інших частин. Це хлопці, які не знають умов і правил праці на складах зі зброєю. Там особливі умови: туди не можна заходи з цигарками чи запальничками, але це , мабуть, не проконтролювали. Я розумію, що таку кількість людей, яку туди загнали, проконтролювати дуже важко. Я сам колишній полковник і колись працював у Новобогданівці, ми більше 50 осіб туди ніколи не запрошували. Я хочу запитати у військових, для чого туди загнали в три рази більшу кількість?

- Серед тих 160 військовослужбовців були працівники корпорації “Співдружність”?

- Ні. Там немає наших людей, які розбирають зброю. У нас там лише один представник, який займається документацією: накладні, паперова робота і більш нічого.

- То в чому полягає діяльність корпорації?

- У тому, що корпорація “Співдружність” має угоду з Міністерством оборони. За цією угодою, ми лише замовляємо і забираємо боєприпаси, а потім перевозимо на глибинну утилізацію на заводи. На самих частинах ми не працюємо, зброю для нас готують військовослужбовці.

- Тоді звідки у Генерального прокурора ця інформація? Він навіть назвав вашу організацію благодійною?

- Мені дуже прикро, що Генеральний прокурор з тією силою і владою, яку він має, не зміг розібратися, чим займається наша корпорація. Можна було просто підняти трубку, подзвонити і запитати: “Хлопці, хто ви?”. З нами досі ніхто не розмовляє. Нас ніхто на офіційному рівні не вислуховує. Не хочуть слухати просто. Міністерство оборони зараз немає з нами ніяких стосунків. Ми навіть не знаємо, як і перед ким звітувати за це півріччя, те що ми вивозили снаряди і порох.

- Тоді яким чином ви співпрацюєте з Міністерством оборони?

З Міністерством оборони ще 2002 року укладено угоду. Термін дії цієї угоди до 2007 року. І зараз співпраці не відбувається, її блокують у міністерстві. Якщо 2003 року ми утилізували 20 тисяч тон, то за чотири місяці 2004 року жодної нової угоди не укладено. Ми просто довиконуємо минулорічний обсяг робіт. Тому в даному випадку Міноборони повинно визнати свою провину. Досить брехати. Врешті-решт, скільки ж вони ще будуть перекидати вину на інших. Це вже набридло всім. Треба зізнатися, – так, ми не змогли там порядок навести, так, ми загнали туди велику кількість людей, так, ми там розбирали реактивні снаряди. Чому вони мовчать? Чому вони мовчать про те, що робили у тій частині? Що 160 солдатів просто сиділи там? І нехай Міністерство оборони скаже, чим ці люди там займалися.

- Ви кажете, що співпрацю з вами блокують на рівні Міноборони, чому?

- Державна компанія “Укрпромлізинг”, створена при Міністерстві оборони, у телефонному режимі запропонувала нам укласти з нею угоду. Оскільки, як нам повідомили, саме вона тепер працюватиме з міністерством безпосередньо. Не маючи жодної ліцензії на утилізацію, жодного нормального фахівця, тепер працюватимуть вони. Ми працюємо на ринку з 1993 року, утилізували 125 тисяч тон зброї з усіх знищених 150. Я думаю, що у когось з’явилися інтереси на державні кошти. До 2004 року жодної копійки в бюджет на утилізацію зброї не закладалося. А в цьому році виділили 20 мільйонів. І мені здається, що когось ці гроші дуже зацікавили. Сьогодні всі кричать: і Генпрокурор і Марчук, що потрібно негайно утилізовувати. Але ж кошти виділено, півроку пройшло, а їх досі не розподілили. Оце вам відповідальність військових. Вони повинні відповісти зараз перед народом, що уже півроку нічого не роблять.

- Міністерство оборони повідомило, що корпорація “Співдружність” має перед ним велику заборгованість. Скільки становить цей борг ?

- Це просто сміховинно. Люди в Міноборони зовсім не володіють ситуацією. Станом на перше травня наша корпорація винна 275-й військовій частині 1900 гривень. І буквально кілька днів тому ще надійшли рахунки та три тисячі чи навіть дві тисячі з копійками гривень. Оце вся заборгованість. Але вона на військових командирах, які самі вказують, коли їм перерахувати ці кошти.

- У якому режимі зараз працює корпорація?

- Зараз у режимі прострації. Люд увесь “спантеличений”. Народ не знає, куди писати, в які інстанції, з ким говорити. Бо такого у нас ще не було. Щоб на рівному місці безпідставно звинувачувати. І я вам ще одне скажу. У часи Радянського Союзу на складах боєприпасів ніколи не працювали військовослужбовці, завжди цивільні. Хіба “солдатик” може знати, як працювати у таких умовах? Для цього треба хоча б кваліфікацію спеціальну мати.

- Як видумаєте, достатньо покарати лише двох “солдатиків” і командира частини, як це сталося за фактами вибухів у Новобогданівці?

- У нас завжди будуть крайні Іванов, Петров, Сидоров. А ті, що у верхах сидять, - їх ніколи не чіпатимуть. Я думаю, що там не недопалок був, - це так вигідно зробити. Бо недопалка після того, що там сталося, не знайдеш. Хоча міністр оборони, як треба буде, недопалок знайде. Справа в іншому, там великий бардак. Зігнали велику кількість військових, які на свій страх і ризик почали розбирати реактивні снаряди.

- Тож, хто ж повинен відповідати за те, що сталося?

- Я думаю, що в першу чергу командир частини. Але не треба забувати, що усі посадовці –від президента до міністра знали, що там відбувається.

- Чи був якось причетний до трагедії у Новобогданівці Олександр Судаков, який днями наклав на себе руки?

- Ніяк Олександр Судаков не причетний до утилізації у Новобогданівці. Ще за часів головного ракетного управління він займався утриманням ракет. У нього були інші завдання – експлуатація та забезпечення діяльності. Я не бачу зв’язку між його самогубством і подіями у Запорізькій області .

- В Україні близько двох мільйонів тон снарядів, більша частина з них збройним силам не потрібна. Скільки часу знадобиться, щоб позбутися цієї зброї?

- Якщо б ми утилізовували зі швидкістю минулого року, то потрібно близько 40 років. А оскільки цього року усі процеси пригальмували, то знадобиться більше часу.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus