УКРАЇНА

06:23

23.05

Влада

Павло Лазаренко: до кінця року я повернуся в Україну

0

Попри заперечення своїх захисників, Павло Лазаренко збирається повернутися до України. Пропонуємо вашій увазі повний текст інтерв’ю, даного для “5 каналу”.

- Доброго ранку Павле Івановичу. Як себе почуваєте? Чим живете?

- Сьогодні так склалось, – кожний день відбувається судове засідання. І весь мій час - і вільний і робочий, присвячений тільки одній темі: роботі над тим, щоб щонайшвидше завершити роботу над “кейсом”, з тим, щоб було прийнято рішення.

- Ви збираєтеся повертатися до України?

- Якщо одним словом, як звикли говорити у цій країні, де я зараз тимчасово перебуваю, то так. Всі мої мрії. Не тільки мрії, уся моя робота, направлена виключно на одне: повернутися додому. Усі роки, кожний день, коли я знаходився за межами України, я все робив і роблю для того, щоб якнайскоріше повернутися додому.

- Якщо не секрет, коли конкретно ви збираєтеся повернутися до України?

- Я думаю, що протягом місяця, можливо півтора, буде завершена повністю судова справа у Сполучених Штатах. Буде винесено рішення. В залежності від рішення і я прийму... рішення стосовно повернення в Україну. Мої сподівання на те, що я вже у цьому році повернуся додому.

- Але ж у разі вашого повернення до України, на вас чекатиме арешт. Справи проти вас не закрито. Як ви збираєтеся діяти у цій ситуації.

- Після завершення американської і української справи, а це одна справа. Понад 95 відсотків усіх документів були надані Сполученим Штатам з України. Десь приблизно 140 тисяч сторінок. Якщо мені вдасться довести, що я не причетний до всіх тих звинувачень, які є проти мене у США, мені і моїм адвокатам значно легше буде довести свою невинність і в Україні. Я буду повертатися в Україну, я буду через суди доводити, що це абсолютно суто політична справа, і ніякого криміналу у ній немає. Це моя головна мета, над цим я працюю, цим я живу і я буду повертатися, щоб довести саме це, що я сказав.

- Павле Івановичу, як ви оцінюєте політичну ситуацію в Україні? Що про неї думаєте?

- Ви знаєте, мені складно оцінювати політичну ситуацію. Але я в курсі всіх справ. Протягом усіх п’яти років я мав можливість отримувати усі видання. А зараз отримую також усі телевізійні передачі, особливо ті, які мають резонанс. І якщо б мене запитали, чи відірвався я від подій політичних на Україні, то я б відверто сказав: “ ні. я сьогодні абсолютно розумію ситуацію”. Вона сьогодні нагадує події 98-99 років, коли були вибори до Верховної Ради 98-го та президентські вибори 99-го.

Приблизно так ж політична ситуація. Через таку жорстку боротьбу я проходив разом зі своїми колегами, разом зі своїми друзями з партії “Громада”. Але сьогодні влада розуміє, що їй прийдеться розставатися із тими повноваженнями, які мала. Я маю на увазі перш за все президента, який був при владі десять років. І хочеться цього чи не хочеться, але на Україні потрібні зміни. І вони обов’язково будуть. Мені, як людині, яка не була в Україні п’ять років, особливо боляче за події, які відбуваються на Батьківщині. І розуміючи, що восени цього року на Україні будуть зміни, влада піде на все для того, щоб утриматися, для того щоб залишити своїх людей, які продовжать ту ганебну лінію, яка була протягом останніх десяти років. Тому боротьба буде значно сильнішою, гіршою. Тому від політичних дій на Україні можна чекати усього, чого завгодно. Влада здатна іти на все.

- Після повернення до України ви самі збираєтеся займатися політикою?

- Для мене головне завдання: довести свою невинність. І як громадянин, я обов’язково буду займатися політикою, для мене найважливіше підтримати тих людей, які реально можуть принести ті зміни, яких чекає кожна людина на Україні. Можливо, не кожний, можливо десяток тисяч якихсь людей не бажають змін, а інші люди, звісно, бажають змін. Звісно, що і я, і політична партія, яку я очолюю, будемо підтримувати опозиційні сили з тим, щоб дійсно демократія відбулася на Україні.

- Чи ви вели вже переговори з українськими політиками? Якщо так, то з ким?

Дозвольте це питання залишити без відповіді. Для того, щоб деякі сюрпризи залишилися і перед самими виборами. Вони занадто допоможуть представникам сьогоднішньої опозиції.

- Чи збираєтеся ви судитися з чинним президентом Леонідом Кучмою?

- Дозвольте мені так відповісти на це запитання. Мені потрібно завершити справу у Сполучених Штатах Америки і як тільки завершиться справа, я знову погоджуся з вами поспілкуватися, і дам відповідь пряму і відверту на поставлене вами запитання.

- Можливо, за 5 років у вас накопичилися думки, якими ви не встигли поділитися?

- Перш за все я хочу подякувати усім цим людям, які вірили і вірять, що я не винний. Я отримую велику кількість кореспонденції, багато листів. Інколи люди не знають адреси. Шлють просто на Сан-Франциско, надсилають і на федеральне приміщення, де відбувається судовий процес. Звертаються до моїх представників в Україні. І по друге, я дійсно хочу, щоб відбулися демократичні зміни в Україні.

Розмовляв Святослав Цеголко, репортер “5 каналу”

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus