УКРАЇНА

16:03

18.06

Влада

Віктор Чевгуз: Лазаренко в Україну не приїде

0

В українські мас-медіа знову повертається екс-прем’єр Павло Лазаренко. Про нього пишуть, про нього говорять. Днями політрада «Громади» оголосила, що її заморський лідер повернеться в Україну до кінця літа. Тим часом адвокат Лазаренка - Віктора Чевгуз – думає по-іншому.

Чому американський суддя Дженкінс зняв половину обвинувачень з Павла Лазаренка?

Парадокс, але за нашим законодавством за всі злочини, які були скоєні на території України, треба відповідати в судах України. Це - незалежність держави, і жодна держава не повинна втручатися в чужу кримінально-судову діяльність. Звичайно, ми, адвокати, спочатку дивувалися, як американський суд вирішив розглядати справу проти громадянина України за злочини, скоєні на території України.

З іншого боку, ми хотіли подивитися, як американці розцінять обвинувачення, що їх пред’явила йому українська сторона. Треба сказати, що жоден з адвокатів Павла Івановича цього обвинувачення не бачив в очі. Тому дуже цікава ситуація вийшла – офіційні обвинувачення Павлу Івановичу ми одержуємо через суд Сполучених Штатів.

І все-таки, як ви оцінюєте рішення американського судді?

Погодившись на розгляд цих злочинів, Павло Іванович одержав шанс, що справа проти нього буде розглядатися об’єктивно. Що й було зроблено. З пред’явлених матеріалів не випливає, що він мав відношення до цих злочинів. Він відразу заперечував свою участь у вчиненні цих злочинів. Докази Генеральної прокуратури України не були переконливими для американського судді. Зрозуміло, ми сприйняли це позитивно. Оскільки в цьому випадку суддя об’єктивно підійшов до питання.

Які ще слабкі сторони обвинувачення?

Американській прокуратурі варто було б більш конкретно сформулювати обвинувачення. Зараз воно розпливчасте. Наприклад, там іде: «починаючи з 1992 року пан Лазаренко...» і перераховуються діяння, що ставляться в провину. За українським законодавством мають бути точно встановлені день, місяць, рік, час, спосіб, шлях. А в американському викладі воно звучить неконкретно.

Головне – це невідповідність українському законодавству. Наприклад, «загроза економічного неблагополуччя». Що це таке? В українському законодавстві немає такої кваліфікуючої ознаки. А йому ставлять в провину, що, загрожуючи економічному благополуччю, змусив пана Кириченка те й те зробити. А як закон говорить? Те, що не передбачено законом, те дозволено.

Ще хочу завважити один момент. Як відомо, Кириченко був притягнутий до кримінальної відповідальності американським судом, але потім був випущений на волю в обмін на свідчення. Про яку об’єктивність можна говорити в цій ситуації, коли волю він купив за свідчення, які стосуються Павла Івановича?

Чи існує можливість домовитися з Петром Кириченком?

Із захистом Кириченка немає необхідності домовлятися, оскільки він зацікавлений свідчити проти Лазаренка. Він відпущений на волю, йому гарантовано, що він буде там проживати. Потім, крім його свідчень, де він говорить, що його примусили, нічого й немає. Треба подивитися на установчі документи. А чому ти не звертався на території України, якщо проти тебе було здирство?

На цьому тижні продовжують слухати свідків захисту Павла Лазаренка. Що це за люди?

Я не можу назвати їх прізвища. Список був дуже великий, і хто з них приїхав, я не знаю. З іншого боку, у нас була домовленість, що доти, допоки не закінчиться судове засідання, не поспішати розголошувати ці дані.

Хтось із відомих українських політиків там фігурував?

Вказані були багато хто, але хто приїхав, не знаю.

Скільки ще може тривати процес над Лазаренком?

Ми, допоки не зіткнулися з американськими законами, думали, що в нас тяганина, тягнуться справи. Враховуючи те, що Павло Іванович тільки під вартою чотири роки просидів, дуже важко на це питання відповісти. Але я думаю, що до кінця літа справу буде закінчено.

Якщо суд закінчиться позитивно для вашого клієнта, він повернеться в Україну?

Це однозначно, що він буде заарештований. Справа в тому, що кримінальні справи щодо нього тут припинені, тому що Лазаренко зараз не в Україні. Моя особисто думка, що він сюди не приїде, не треба йому сюди. Це моя думка.

Сам Лазаренко не говорив, чи буде він повертатися в Україну?

Ні, ми цю тему не обговорювали. Востаннє ми розмовляли більше місяця тому, і тоді це питання не стояло. Це радше політичне питання. Але якщо постане питання про його повернення, я радитиму йому не робити цього у зв’язку з великою кількістю кримінальних справ.

Тобто ви не вірите, що тут можна чесно і справедливо вирішити справу Лазаренка?

Якщо я дотепер не допущений до матеріалів кримінальної справи, про яку об’єктивність можна говорити?

Чи є можливість щось змінити у справі Щербаня і Гетьмана, у вбивстві яких Лазаренка визнав винним український суд?

Я не бачив матеріалів справи, вироку не бачив, тому мені складно говорити.

Але ви ж, напевно, цікавилися?

Так, ми цікавилися. У цій справі жодна людина не сказала, що він особисто домовлявся про вбивство Щербаня або Гетьмана. Усе це посилання, усе це завуальовано й туманно.

Якщо Лазаренко все-таки вирішить повернутися в Україну, ви його будете захищати?

Так, звичайно. За законом, я не маю права відмовитися сам від захисту. Він може відмовитися від мене.

Ви особисто вірите в те, що Лазаренко не винний?

Я адвокат, а в минулому слідчий працівник, я не заангажований, політикою не займаюся. Для мене, як і для лікаря, для того, щоб дати висновок, потрібні матеріали справи. Коли я почитаю матеріали, зможу сказати, є провина чи ні.

Нікому з адвокатів Павла Івановича документів не надали. Ми читали їх в основному в копіях. Я, як адвокат, вірю своєму клієнтові. Коли ми розмовляли (ми спілкуємося по телефону), він мені відразу заявив: «Вікторе Степановичу, я цих злочинів не скоював». Не вірити йому в мене немає підстав. Якщо я не буду вірити своєму клієнтові, значить, я не адвокат.

Розмовляв Святослав Цеголко

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus