УКРАЇНА

17:28

22.04

Влада

Чи не час Марчуку готуватися до відставки?

0

В Україні стає традицією залишати посаду Міністра оборони після чергового трагічного випадку за участю українських збройних сил. Початок традиції поклав Олександр Кузьмук. Тепер шанс «підтримати колегу» з’явився і в Євгена Марчука.

Українських міністрів оборони переслідують трагічні інциденти. Не став винятком і Євген Марчук. Тільки-но він став міністром, як вибухнули склади з боєприпасами в Артемівську. Тоді пощастило уникнути жертв. І хоча після Артемівська були перевірені усі військові склади, 5 травня трагедія повторилася під Мелітополем.

Тепер уже заговорили про відставку Марчука. Причин для цього існує декілька. Насамперед йдеться про невиконання розпорядження уряду про забезпечення безпеки на складах боєприпасів МО. Нагадаємо, що Кабмін рекомендував МВС і Генеральній прокуратурі провести всебічне, об’єктивне розслідування обставин, пов’язаних з подіями в Артемівську, і проінформувати депутатів про результати протягом одного місяця.

Також міністерство мало провести інвентаризацію військових складів і військової техніки і проінформувати ВР до 15 грудня. Натомість – новий вибух, і ніхто тепер не може гарантувати, що ситуація не повториться на інших складах.

Що ж стосується політики, то може бути багато зацікавлених у відставці міністра. Навіть у стані більшовиків. Ситуація в Іраку вимагає політичних кроків по зниженню ризиків для пропрезидентських сил. Тому виникає спокуса перенести відповідальність за загиблих на Євгенія Марчука. На тлі вибухів це виглядатиме особливо ефектно. Крім того, деякі члени більшості можуть завдати попереджувального удару по можливих президентських амбіціях міністра оборони.

У відставці Є.Марчука, поза всяким сумнівом, є також інтерес опозиції. Адже удар по Марчуку буде розцінений як удар по Президенту України і більшості, а отже, може бути використаний для піару напередодні виборів.

Можна передбачити, що опозиція буде вимагати відставки керівництва МО і переносити критику Міноборони на весь Кабінет Міністрів. Ющенко може отримати ще один козир у протистоянні зі своїм основним суперником – Віктором Януковичем. І хоча посада міністра оборони – це президентська квота, мабуть, опозицію не зупинятимуть такі «деталі».

Однак не виключається варіант, що Президент не захоче міняти керівництво Міністерства оборони за 5 місяців до Президентських виборів. На користь такої версії говорить хоча б те, що в кадровій обоймі Леоніда Кучми практично не залишилося осіб, здатних зайняти таку посаду і дотягти українську армію до виборів.

Але все-таки порівняльний аналіз усіх «за» і «проти» свідчить про те, що коли Марчук і втримається на своїй посаді, то врятувати його може тільки чудо. Або Президент.

Олександр Вишгородський

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus