УКРАЇНА

15:39

18.03

Влада

Продана здали

0

Майже миттєва відставка глави НКРЕ Юрія Продана з приходом нового міністра палива й енергетики була такою ж неминучою, як і відставка глави «Енергоатома» у випадку, якби міністром став не Тулуб, а Продан.

Давня ворожнеча двох чиновників триває вже декілька років. НКРЕ неодноразово звинувачувала керівництво «Енергоатома» у нецільовому використанні бюджетних коштів. Це не могло не схвилювати Сергія Борисовича – кому приємно, коли на всю країну заявлять, що ти завалив програму створення ядерно-паливного циклу і підвищення ядерної безпеки через купівлю службових приміщень і автомобілів. Приміщення в «Енергоатома» справді непогане, а ситуація зі створенням ЯПЦ поки що кульгає, але на все свій час.

Нескінченна війна за тарифи, витрату бюджетних коштів і банкрутство «Енергоатома» закінчилася для Юрія Продана відставкою. Очолювана ним НКРЕ тривалий час заважала енергетичним НАКам-монополістам – «Нафтогазові» і «Енергоатому» встановлювати ціни на свою продукцію. Без дозволу НКРЕ не змогли обійтися російські претенденти на купівлю українських обленерго. До того ж, Ю. Продан добряче набрид есдекам через численні причіпки до обленерго, що перебувають у власності цієї фінансово-промислової групи. Загалом, ворогів у Юрія Васильовича за час його роботи в НКРЕ і ДП «Енергоринок» нагромадилося чимало.

Призначений на місце Ю. Продана Сергій Титенко близький до теперішнього віце-прем’єра з ПЕК Андрія Клюєва, з 2000 року він — заступник директора промислово-інвестиційної корпорації «Укрпідшипник». Очевидно, президент України, дещо відійшовши від гніву на адресу віце-прем’єра, вирішив трохи побадьорити його, віддавши в його розпорядження не таке вже й малозначиме відомство.

Що ж до новопризначеного першого заступника міністра палива та енергетики Олексія Шеберстова, то з упевненістю можна сказати, що Тулуб привів на це місце свою людину. В новій зв’язці Тулуб-Шеберстов чітко простежується рука глави РНБОУ Євгена Марчука, дружньої йому групи СДПУ(о) і російських компаній, чиї інтереси присутні на українському енергетичному ринку.

Олексій Шеберстов займав посаду міністра енергетики й електрифікації з червня 1995 року по червень 1996-го в Кабінеті Міністрів Євгена Марчука, і посаду міністра енергетики з липня 1997 р. по лютий 1999-го в уряді Валерія Пустовойтенка, водночас Сергій Тулуб займав у цьому ж уряді посаду міністра вугільної промисловості. Після того, як Сергій Тулуб став заступником секретаря РНБОУ Є. Марчука, Олексій Шеберстов у жовтні 2000 року став головою експертної ради РНБОУ з ПЕК і радником Євгена Марчука. О. Шеберстов – президент інвестиційної групи IMEPOWER, створеної того ж 2000 року компаніями Інеко-менеджмент і Енергетична консалтингова група Енког.

У складі IMEPOWER брокерська компанія Фондовий Енергетичний союз, компанія Інтернет-Проекти і корпорація Еко-Енерго Інжиніринг. Інвестиційна група IMEPOWER і близькі до неї структури густо займалася приватизацією обленерго, теплових генерацій, була консультантом Фонду держмайна і Мінпалива з питань приватизації енергетичних компаній і реалізації інвестиційних проектів, розробляла відповідне законодавство, включаючи проект державної програми приватизації на 2003 – 2008 р. Інеко-менеджмент – офіційний експерт з фінансових і юридичних питаннях НКРЕ, Енког- радник парламентського комітету з ПЕК. Серед діяльності групи й інші енергетичні проекти. Іншими словами, група протягом багатьох років була тіньовим міністерством палива та енергетики, що зараз виводить свої кадри з тіні у відкриту політику. Є. Марчук ніколи не втрачав інтересу до енергетики.

Відставку Ю. Продана і підвищення О. Шеберстова цілком можна назвати посиленням позицій Євгена Марчука у вітчизняному енергетичному секторі. Однак, перемога Є. Марчука не остаточна: Л. Кучма залишився вірний своєму правилу – послабити одних, підсилюючи інших.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus