УКРАЇНА

07:38

27.04

Влада

Сергій Касьянов : “Ми не бачимо свого місця в більшості”

0

Довгоочікуване народження у парламенті третьої сили врешті звершилося. Шістнадцять переважно позафракційних депутатів утворили нову групу “Центр”. Про мету цього об’єднання, його завдання, а також відносини з парламентською більшістю «proUA» розповів член групи, представник Комітету у закордонних справах, самовисуванець по виборчому округу № 37 Дніпропетровської області Сергій Касьянов.

Як ви охарактеризуєте людей, які ввійшли до вашої групи, і яка мета її створення?

На сьогодні це група депутатів, які є членами різних партій і є позапартійними, які прагнуть ефективно працювати в парламенті. У всіх нас співпадають погляди і думки. Ми є в основному мажоритарними депутатами, ми відстоювали змішану систему виборів, бо вважаємо, що суспільство не готове до чисто партійних виборів, тим паче із закритими списками. У нас всі думки співпадають – тому ми об’єдналися в одну групу.

Яке ваше ставлення до парламентсько-урядової коаліції?

Ми сьогодні не бачимо свого місця в створюваній коаліції. Ми це питання обговорювали, ми готові з ними співпрацювати, однак більшість членів групи не готові до входження в парламентську коаліцію. Водночас серед нашої групи є члени більшості, які не призупиняли там свого членства. Але як група, ми вважаємо, що представлятимемо свої інтереси самі і не делегуватимемо це право нікому, ніякій коаліції.

Чи означатиме це, що по принципових питаннях група “Центр” не голосуватиме одностайно?

По принципових питаннях ми будемо радитися і намагатися ухвалити одну точку зору, одну платформу, але якщо у когось з членів нашої групи буде своя позиція, він матиме повне право її висловити - як у голосуванні, так і особисто.

Які ваші плани на майбутнє? Створення власної партії?

Є таке прислів’я: “Поганий той солдат, який не хоче стати генералом”. Тому, можливо, частина членів нашої групи об’єднається в політичну центристську партію.

Яке ідеологічне підгрунтя, окрім центризму, може об’єднувати цю партію?

Усі члени нашої групи самодостатні, вони мають власну позицію, на 99 відсотків це мажоритарники, на 99 відсотків. Нас об’єднує розуміння того, що сьогодні систему виборів не потрібно змінювати. Ми об’єднуємося не через “проти”, а через “за”, сьогодні треба працювати не на негатив, а на позитив. До нашої групи входять люди, які не хочуть, щоб ними хтось там керував у парламенті чи за парламентом. Ми самі керуватимемо своєю групою, і я думаю, що у нас достатньо для цього можливостей.

Все ж до кого ваше об’єднання ближче: до Віктора Ющенка, Володимира Литвина чи Леоніда Кучми?

Оскільки ми перш за все є членами парламенту, то в першу чергу ми співпрацюватимемо з керівником парламенту. Є голова Верховної Ради, який ставить завдання підвищити роль парламенту, підвищити ефективність нашої роботи. І ми як парламентська група намагатимемося підтримувати тісні стосунки саме з керівництвом парламенту. Але я ще раз хочу зауважити, що ми не виступаємо проти жодної з політичних сил. Працюватимемо з усіма, у нас нема ніяких заборон у цьому плані, ми відкриті для діалогу, відкриті до співробітництва.

Чи визначилася група “Центр” з тим, кого підтримуватиме на президентських виборах?

Поки що ми не визначилися з цього питання. У нас ще не було відповідного обговорення.

З ким ще ведете переговори про входження до вашої групи?

Це люди, у яких інтереси збігатимуться з нашими. Але ми не ставимо перед собою завдання, щоб наша група “розбухла” до 35-40 осіб. Перш за все ми хочемо почути кожного зі своїх у групі і налагодити такі взаємовідносини, щоб кожен член групи почувався комфортно. Ви ж бачите, що сьогодні ми ще не придумали якогось лідера. Бо для нас найголовніше – якісний рівень стосунків між членами групи.

Сергію Павловичу, у кулуарах ходять чутки, що саме ваша група має стати тою “золотою акцією”, яка допоможе підтримати такі принципові рішення, як повторне голосування за конституційну реформу. Це так?

Я думаю, що кожна група, у якій є достатня кількість членів, зможе зіграти в цю “золоту акцію”. У групи “Центр” нема ніяких привілеїв у цьому. У нас є власна позиція і ми маємо намір її відстоювати.

Ваша головна мета 2006 чи 2004?

Наша головна мета, щоб ті два роки, які залишилися парламентові, ми працювали ефективно. Якщо за цей час якась група депутатів об’єднається у новий політичний проект, то ми проти цього не заперечуватимемо.

Ви не відкидаєте, що ваша група може стати групою Володимира Литвина?

Ми дуже відкриті для співпраці з ним і хочемо, щоб наша співпраця була ефективною. Очевидно, що наші цілі співпадають з його цілями.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus