УКРАЇНА

06:01

25.05

Влада

Енергетичний пробіл

0

Журналістська «тусовка» вже втомилася обговорювати, хто ж стане новим міністром ПЕК. 

Якщо спочатку прізвища претендентів сипалися, як з рогу достатку, то тепер експерти і «люди обізнані» немов вдалися в сплячку і просто чекають, коли ж оголосять весь список. Ситуація скотилася до парадоксальної: енергетичний пробіл сьогодні може заповнити чиновник навіть другого ешелону.

Крісло енергетичного міністра України останнім часом помітно втратило на вазі: нові державні НАКи відібрали в міністерства прямий вплив на управління нафтогазовим сектором і ядерною енергетикою.

Щоправда, і «полегшений» міністр у сировинній державі виглядає важковаговиком, спокушуючи потенційних претендентів поборотися за місце під сонцем. Спочатку мало хто з енергетичних експертів сумнівався, що новим міністром ПЕК стане голова «Нафтогазу» Юрій Бойко. Проте час спливав, чутки залишалися чутками, і тепер ситуація з призначенням виглядає заплутаною до непристойності. Навіть у функціонерів другого, а то й третього ешелонів з’явилися шанси.

Створення нового НАКу – «Енергетична компанія України», – з одного боку, забезпечило роботою Олега Дубину і вивело його з кола претендентів на посаду міністра, а з іншого – вивело з-під контролю профільного міністра ще один ситий шматок пирога – електроенергетику. Як компенсація за втрати відповідальність за ці сектори залишилася серед обов’язків міністра.

Сергій Тулуб, президент НАЕК «Енергоатом», завчасно дав зрозуміти, що надії на своє кар’єрне зростання не плекає. Для віце-прем’єра з питань ПЕК Андрія Клюєва перехід на посаду міністра – явне пониження, сполучення двох посад зробить його більш приступним для нападів, а тривала відсутність профільного міністра в уряді буде викликати на нього немилість президента.

Шанси Юрія Бойка стати міністром прямо пропорційні шансам Леоніда Кучми одержати підтримку Москви на президентських виборах. Судячи з песимістичного настрою, з яким повернувся український президент з останньої поїздки до Москви, Юрію Анатолійовичу можна поки розпаковувати валізи, приготовлені для переїзду з вулиці Б.Хмельницького на Хрещатик. Непряме свідчення тому — невгаваючий урядовий оптимізм з приводу швидкого запуску нафтопроводу «Одеса-Броди» в європейському напрямку.

У цьому контексті непогані шанси зайняти ключову енергетичну вакансію могли б з’явитися в Олександра Тодійчука, який через своє неприйняття реверсу мало не втратив посаду керівника «Укртранснафти». Напевно, Тодійчук як ніхто розуміє, що втратити посаду міністра ПЕК ще простіше, а втриматися на ній можна, лише розв’язавши непросту задачу з двома невідомими: звідки візьметься нафта в Одесі і куди вона дінеться в Бродах?

Депутатська група «Демініціативи», якій за квотою належить посада профільного міністра, теоретично може назвати своїм кандидатом будь-кого з претендентів. Однак, через випадковий збіг обставин, «Демініціативи» переживають не найкращі часи: зі своїх списків їм уже довелося викреслити трьох депутатів, а ще четверо-п’ятеро чекають сигналу для виходу з групи. Лідер «Демініціатив» Степан Гавриш мусить зробити непростий вибір: назвати потрібне ім’я і продовжити життя депутатської групи до призначення профільного міністра або ж пережити маленьку прикрість розвалу групи ураз, передавши право призначати міністра парламентській більшості.

Схоже, що список основних претендентів на посаду міністра палива та енергетики автоматично стає лавою запасних. Це може сильно здружити їх проти нового президентського фаворита, який отримає посаду міністра палива та енергетики. Тривале очікування призначення нового паливного міністра, мабуть, має на меті тільки одне: підняти ставки. Якщо ж жодна із сторін, що претендують, не назве достойну ціну, на посаду, певно, буде призначений один з чиновників другого плану, що, фактично означатиме: торги тривають.

Аналітична група «Партія влади»

Джерело: Аналітична група «Партія влади»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus