УКРАЇНА

11:50

24.04

Гроші

Малий та середній бізнес – шанс України для перемоги над безробіттям (ІНФОГРАФІКА)

0

Реальний рівень безробіття в Україні вже перевищив 10% або 2 мільйони безробітних. Це в п’ять разів більше офіційної статистики. І уникнути ризиків, пов’язаних з безробіттям, Україна може тільки розвиваючи малий і середній бізнес

 Про це пише у своїй колонці для видання Forbes.ua політик і засновник ініціативи «Відновлення Донбасу» Олександр Клименко.

«В середньому, починаючи з кінця 2013 року, кількість безробітних українців збільшується на 250-270 тисяч щороку. Якщо поточна ситуація не зміниться, то до кінця року армія безробітних складе 2,3 млн. осыб. Плюс 1,6 млн. членів їх сімей. Майже чотири мільйони українців», - пише політик.

Причому, Клименко зазначає, що в цій статистиці не враховується приховане безробіття: «Є маса працівників, переведених на скорочений робочий день, «голу» ставку без надбавок, триденний робочий тиждень і т.і.».

В цілому, 10-12% - це вже критичний поріг безробіття. Перевищення цієї межі тягне за собою соціальні потрясіння навіть в мирних і благополучних країнах. Крім того, різко зростає рівень криміналізації суспільства, що в умовах війни в Україні та слабкості правоохоронної системи є серйозною загрозою для національної безпеки.

На думку Олександра Клименка, єдина реальна можливість України уникнути зростаючих ризиків - це зробити пріоритетом у державній економічній політиці розвиток малого і середнього бізнесу.

«Сегмент МСБ дає в Україні всього 7% ВВП. Але в нашому випадку важливо інше: малий та середній бізнес сьогодні працевлаштовує 60% зайнятого населення. І ключовим питанням тут повинні бути не фінансова віддача для бюджету (хоча з розростанням цього сегмента вона теж підвищиться), але можливість уникнути соціальних потрясінь, давши людям роботу», – стверджує політик.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus