УКРАЇНА

10:59

24.04

Тонкий депозитний струмочок надихнув банкірів

Тонкий депозитний струмочок надихнув банкірів

Система намацала струмочок

0

При перших же ознаках боязкого зростання кількості депозитів банки знижують прибутковість вкладів населення

Днями директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук повідомив про завершення відтоку коштів населення з депозитів і банківських рахунків. Так, у червні гривневі заощадження у всіх платоспроможних банках зросли на 4%, а відтік із валютних вкладів становив менше 1%. «Депозити в гривні приростають з квітня. З валютними вкладами ситуація не така оптимістична, але банки вже майже дійшли до тієї точки, коли вона стане стабільною, і станеться це в перспективі одного-двох місяців», — заявив Ваврищук.

ЗРОЗУМІТИ І ПРОБАЧИТИ

Оптимізм чиновника можна пояснити, особливо — якщо врахувати, що з початку року банківська система втратила в цілому 17,7 млрд. грн. і $3,4 млрд. І, напевно, відновлення хоч якогось припливу коштів є хорошим сигналом.

Але потрібно пам’ятати, для того, аби на тлі масової недовіри до вітчизняних фінустанов, заманити вкладника в банки їм довелося йти на безпрецедентне підвищення депозитних ставок. Так, зараз середня прибутковість за річними вкладами фізосіб у гривні становить майже 22%, в доларах — 9,4%, в євро — 8,6%.

Такі умови, крім іншого, дозволили НБУ на початку літа збільшити ліміти на зняття коштів з гривневих рахунків до 300 тисяч гривень на добу.

А проте забрати свою валюту, як і раніше, можна лише не більше 15 тис. грн. в еквіваленті.

Знаючи ситуацію на валютному ринку країни, регулятор ризикувати не готовий. Мабуть, багато в чому саме ця обережність і дозволяє тримати відтік валютних вкладів населення на нинішньому відносно низькому рівні.

Незважючи на це, тонкий депозитний струмочок надихнув банкірів, і фінансисти почали акуратно вселяти громадянам думку про те, що банки вже не так гостро потребують грошей, як раніше, і тепер можна переглянути умови депозитів.

БЕЗВАЛЮТНА ЗОНА

Учасники ринку прогнозують зниження депозитних ставок на 3–5% найближчим часом. «З 20 липня будуть знижені ставки за строковими вкладами», — повідомив перший заступник голови правління Приват банка Олег Гороховський. «Додаткове підвищення ставок — шлях в нікуди, — говорить в. о. голови правління Укрсоц­банку Тамара Савощенко, — прибутковість і так висока. Ставки для строкових депозитів повинні залишитися на нинішньому рівні, а за поточними рахунками — знизитися».

Втім, насамперед банки переглядатимуть відсотки за гривневими вкладами. Валюта, як і раніше, в дефіциті, адже клієнти не поспішають довіряти її системі. «Застосовувані регулятором обмеження викликали колосальну диференціацію депозитного портфеля у валюті. Клієнтів підштовхнули до безперервного вилучення валюти в межах допустимих лімітів. При цьому ми не спостерігаємо такої ситуації із вкладами в гривні», — зазначає член правління Піреус Банку Іліас Музакіс.

Додамо, що загальноекономічні та політичні ризики в Україні, як і раніше, великі і, незважаючи на перші ознаки зупинки відтоку грошей із банків, говорити про світле майбутнє системи в якійсь доступній для огляду перспективі досить складно. «Дуже небагато банків можуть розраховувати на приплив депозитів від населення, — пояснює заступник голови правління Ощадбанку Росії Ірина Князєва. — Першою чергою, це ті фінустанови, акціонери яких явно демонструють бажання зберегти бізнес в Україні».

«Важливо, щоб регулятор послідовно проводив політику, спрямовану на повернення довіри до банківської системи та поступово знімав обмеження, тимчасово введені для стабілізації національної валюти», — додає начальник управління пасивних, комісійних та сервісних продуктів ВТБ Банку Марина Кшініна.

Фото: Shutterstock

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus