УКРАЇНА

11:17

24.04

Україна здатна позбутися газової залежності

Україна здатна позбутися газової залежності

Яценюк: «Ми довели, що здатні позбутися російської газової залежності»

0

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк виступає за «зведення до нуля» використання російського газу

Про це, як повідомляють «Коментарі», Глава Уряду заявив в інтерв’ю програмі «ТСН. Тиждень» на каналі «1+1» у неділю, 15 лютого.

 «Ми довели, що здатні позбутися російської газової залежності», - наголосив він, нагадавши, що  2013 року Україна купувала в Росії 95% газу, а в 2014-му 67% газу придбала в Європейському Союзі і лише 33% - в Росії: «Я хочу це (споживання російського газу. – ред.) звести до нуля».

 «Ми практично пройшли зиму. Мало хто сподівався, що ми її пройдемо. Я казав, що тепло не буде, але не замерзнемо - і тепло було, і не замерзли. Але нам треба далі думати про реальну енергонезалежність і енергоефективність країни. І за рахунок збільшення власного видобутку газу і нафти ми зможемо також суттєво підвищити свою енергоефективність», - підкреслив Арсеній Яценюк.

 Він наголосив на необхідності проведення змін і реформ, у тому числі в енергетичному секторі.

Глава Уряду підкреслив, що необхідно поступово, протягом двох років, «дійти до реальної ціни природного газу»: «Звичайно, це, з одного боку, потягне за собою підвищення цін і тарифів. З іншого боку - це буде супроводжуватися програмами енергозбереження і енергоефективності».

Минулого року, нагадав він, Уряд забезпечував компенсацію 20% вартості тим, хто замінював газові котли на енергозберігаючі, через програму «Ощадбанку».

Окрім того, повідомив Арсеній Яценюк, Уряд оголосить нові підходи в нарахуванні  субсидій та пільг для громадян. Кожен громадянин отримає поштою заяву і декларацію, і після заповнення цих паперів їх необхідно буде відправити в соціальну службу: «Соціальна служба самостійно прийме рішення про надання відповідної субсидії».

Для фінансування субсидій Уряд виділяє з Державного бюджету 12,5 мільярда гривень.

 Після змін цін і тарифів на енергоносії, підкреслив Арсеній Яценюк, Україна отримає можливість збільшити власний видобуток газу.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus