УКРАЇНА

01:10

25.04

Гроші

Міноборони й «Укроборонпром» роками розпродавали зброю і техніку ЗСУ - Рахункова палата

0

 Рахункова палата України виявила незаконну схему відчуження військового майна Збройних сил України, яка реалізовувалася за участю Міністерства оборони, підприємств ДК «Укроборонпром» і Кабінету міністрів  

Як передають «Коментарі», про це йдеться в повідомленні прес-служби Рахункової палати.

Аудит, проведений Рахунковою палатою, встановив, що Міністерство оборони України в 2012-2013 роках за участю уповноважених підприємств (організацій) державного концерну «Укроборонпром» реалізувало схему комісійного розпродажу майна на внутрішньому ринку.
Продаж військового майна здійснювався через посередницькі структури, в результаті чого ховалася реальна вартість майна, яке в подальшому реалізовувалося уповноваженими підприємствами (організаціям) на зовнішньому ринку.
«Боєздатна військова техніка і бойова зброя (бронетанкова техніка, бойові вертольоти Мі-24, зенітно-ракетні комплекси, стрілецька зброя та боєприпаси до неї) продавалася приватним суб´єктам підприємництва, що створювало загрозу національній безпеці держави на тлі відсутності чіткого нормативного регулювання порядку реалізації на внутрішньому ринку військового майна, яке мало суто військове призначення», - йдеться в повідомленні Рахункової палати.
Міноборони подавало, а Кабмін затвердив списки надлишкового майна, в які включалися військове майно, яке було придатне до використання і перебували на озброєнні Збройних сил України.
«Відчуження військового майна здійснювалося в Міноборони безвідповідально і безконтрольно, а посадові особи уникали належної відповідальності за невиконання посадових обов´язків, оскільки просто звільнялися із займаних посад», - йдеться в повідомленні.
Інформація про результати аудиту направлена Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України з відповідними пропозиціями. Звіт про результати аудиту направлено керівництву Міноборони, а матеріали про корупційні дії при реалізації військового майна - в Генеральну прокуратуру для вжиття заходів реагування.
Нагадаємо, Генеральна прокуратура України виявила порушення на 17 підприємствах ДК «Укроборонпром».

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus