УКРАЇНА

11:08

24.04

Гроші

Винних у розсилці sms про реєстрацію «учасників масових заворушень» так і не знайшли

0

Оскаржити результати експертизи «Укрчастотнагляду» можна в «Укрчастотнагляді»

Про це йдеться в статті в діловій газеті «Капітал».

Український державний центр радіочастот (УДЦР, «Укрчастотнагляд») завершив перевірку роботи мереж «МТС Україна» і «Трімоб» у центрі Києва. Перевірка мережі «Астеліту » (ТМ life:) ) ще не завершена, оскільки співробітники УДЦР не можуть підібратися до базової станції оператора на Майдані Незалежності.
Перевірку ініціювали самі мобільні оператори після того, як в ніч з 20 на 21 січня їх абоненти, які беруть участь в акціях протесту на вулиці Грушевського, стали «жертвами» масової розсилки sms. У повідомленнях йшлося, що їх одержувачі зареєстровані як учасники масових заворушень. Представники операторів заявляли, що до даної розсилки відношення не мають і припускали, що відбулося втручання в роботу їх мереж за допомогою пасток IMSI (IMSI - Catcher), що маскуються під базові станції.
Проте ні Кетчер, ні інших пристроїв, здатних знімати інформацію про абонентів з мереж операторів, УДЦР в ході перевірки не виявив. Втім, таке виявлення можливе тільки в тому випадку, якби вони продовжували працювати.
Мобільний оператор «Київстар», абоненти якого також постраждали від sms-розсилки в центрі Києва, за допомогою в «Укрчастотнагляд» не звертався, оскільки вважає, що ці питання перебувають у компетенції правоохоронних органів, а не УДЦР.
При цьому, на думку керуючого партнера юридичної фірми «Астерс» Олексія Дідковського, довести некоректність поточної експертизи УДЦР буде дуже складно - для цього потрібна додаткова кваліфікована експертиза, яку в країні ніхто, крім того ж «Укрчастотнагляду», провести не може.
Як повідомляли «Коментарі», раніше протестувальникам на вулиці Грушевського на номери мобільних телефонів надходили анонімні sms-повідомлення підозрілого змісту: «Шановний абоненте, ви зареєстровані як учасник масових заворушень».

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus