УКРАЇНА

11:30

24.04

Гроші

На відсотки за боргами йде 10% бюджету України

0

На погашення відсотків за боргами Україна віддає 10,4% доходів загального фонду держбюджету

Про це доктор економічних наук, народний депутат від УДАРу Віктор Пинзеник заявив в інтерв’ю «ZN.UA».

За словами економіста, для погашення бюджетного дефіциту уряд обрав найгірший варіант поведінки – залізти в борг. «А далі що? А чи замислюється уряд над тим, що за таких масштабів дефіциту і боргу завтра хтось може не позичити? Тим більше, ми вже постійно чуємо про факти, що Мінфіну не вдається позичити грошей: провалюються аукціони з розміщення ОВДП», - зазначив депутат.

«Ми ліземо в борг. Що це означає? Що для того, щоб дати людині гривню, у неї «крадуть» 1 грн 20 коп. Українці цього не бачать, оскільки «красти будуть» завтра. При цьому обсяг «крадіжки» наростає. Тому що борг заміщається новим боргом», - наголосив він

«На сьогодні більше 10,4% (кожна десята гривня) всіх доходів загального фонду йдуть на вітер – на сплату відсотків. У 2008 році оплата відсотків обходилася в 2%. Оскільки борг зростає цифрами, які й не снилися... Якщо на початок 2008 року було 88,7 млрд грн боргу, то сьогодні вже понад 553 млрд», - заявив Пинзеник.

За його словами, нинішня динаміка, обсяги і вартість обслуговування боргу б’ють по країні дуже боляче, роблячи ситуацію дуже невпевненою для інвестора.

«У всіх цих явищ одна ключова причина – дефіцит. Його існування не просто створює проблеми з фінансуванням державних витрат, воно не дає можливості нормально планувати інвестиції, поточну діяльність окремих компаній і домогосподарств. Бюджетний дефіцит не дає можливості спокою – нормальної щоденної роботи економіки», - додав Пинзеник.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus