УКРАЇНА

06:02

25.05

Арбузову кортить віддати комусь українську «трубу»

Арбузову кортить віддати комусь українську «трубу»

0

Перший віце-прем’єр сподівається, що Верховна Рада ухвалить законопроект, яким скасовується заборона на оренду газотранспортної системи

Про це перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Арбузов заявив, відповідаючи на запитання журналістів, після відвідування народного меморіалу на згадку про загиблих під час Великої Вітчизняної війни у ​​селі Мриги (Конча-Заспа), передає «УНІАН».

«Я сподіваюся, що у Верховній Раді буде єдність ухвалення рішення. Я сподіваюся, що найближчим часом усі закони, які подав уряд, будуть ухвалені», - повідомив Сергій Арбузов.

Віце-прем’єр підкреслив, що для продовження реформування НАК «Нафтогаз України» необхідно було внести відповідний законопроект.

«Це необхідно було зробити для того, щоб продовжити реформування цієї галузі. І цей крок продиктований побажаннями Європейського Союзу, щоб навести лад у цій галузі», - сказав Сергій Арбузов.

При цьому віце-прем’єр зазначив, що законопроект розроблявся не під вимоги Росії чи Євросоюзу, і не взявся спрогнозувати, яким чином ухвалення цього закону позначиться на переговорах з Росією про зниження ціни на газ.

«Мова не йде про те, що цей закон ухвалюється під когось. Цей закон ухвалюється в принципі. Якщо закон буде ухвалений, і будуть розвиватися подальші події – всі охочі бачитимуть, як це все відбувається. Тут немає ніякої проблеми ні з Євросоюзом, ні з Росією», - сказав Сергій Арбузов.

Як повідомляли «Коментарі», 29 квітня у Верховній Раді був зареєстрований урядовий законопроект № 2937 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою реформування Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України». Законопроектом пропонується законодавчо дозволити передачу магістральних трубопроводів в оренду. Крім того, пропонується виключити з переліку об’єктів держмайна, які не підлягають приватизації, магістральні нафто- і газопроводи, магістральний трубопровідний транспорт, що обслуговують потреби держави загалом, а також підземні нафто- та газосховища.

Нагадаємо, Україна розглядає можливість створення як двостороннього - з Росією, так і тристороннього - з РФ і ЄС - консорціуму з управління ГТС. При цьому, влада не виключає можливості передачі в оренду ГТС у рамках створення консорціуму з її управління.

Водночас у Росії неодноразово заявляли, що тристоронній консорціум за участю ЄС і України «Газпрому» не вигідний.

При цьому, як повідомлялося в ЗМІ, Україна і Росія вже практично домовилися про створення російсько-українського спільного підприємства, якому в оренду буде здана українська ГТС, а Україна отримає зниження ціни на газ до $260.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus