УКРАЇНА

22:27

23.04

Гроші

США: Україні присвоєно статус «пріоритетної іноземної країни»

0

Боротьба з піратством і легалізація програмного забезпечення в країні - на початкових стадіях, і потрібно буде зробити набагато більше, щоб стверджувати, що режим захисту прав інтелектуальної власності в Україні покращився

Сполучені Штати Америки присвоюють Україні статус «Пріоритетної іноземної країни» відповідно до спеціального закону 301. Про це 3 травня повідомляє прес-служба посольства США в Україні, передає «ЛІГАБізнесІнформ».

«1 травня офіс торговельного представника США оголосив про присвоєння Україні статусу «пріоритетної іноземної країни» (« Priority Foreign Country ») в рамках перегляду в 2013 році «спеціального закону 301» («Special 301»). Таке визначення присвоюють країнам, що допускає найбільш грубі порушення законів, політики чи практичних аспектів застосування у сфері охорони та захисту прав інтелектуальної власності, які перешкоджають адекватному та ефективному захисту прав інтелектуальної власності або справедливому  і рівному ринковому доступу для осіб, залежних від захисту інтелектуальної власності. Перегляд спеціального закону 301 стосується інтелектуальної власності та торгівлі і не зачіпає будь-яких інших питань», - йдеться в повідомленні посольства США.

Востаннє, коли Україну визначили як «пріоритетну іноземну країну», вона втратила можливість користуватися перевагами від торгівлі в рамках програми «Генералізованої системи преференцій». Тим часом, присвоєння статусу «пріоритетної іноземної країни» не призводить до автоматичного позбавлення права участі у  ГСП.

«Посилення захисту прав інтелектуальної власності, безумовно, відповідає власним інтересам України, оскільки вона шукає шляхи до диверсифікації та підвищення ролі наукомістких секторів. Разом з тим ця тема має величезне значення як для українських художників і новаторів, так і для їхніх закордонних колег», - зазначають американські дипломати.

«Ми визнаємо, що уряд України нещодавно звернув увагу на це питання, і усвідомлюємо, зокрема, зусилля віце-прем´єр-міністра Костянтина Грищенка та його підлеглих, зокрема голови Державної служби інтелектуальної власності Миколи Ковина. Однак останні дії - такі, як спроби розпочати легалізацію програмного забезпечення, яке використовують урядові установи, і боротьба з піратством на цифрових носіях, пов´язаним з українськими веб-сайтами, - досі знаходяться на початкових стадіях, і потрібно буде зробити набагато більше для того, щоб можна було стверджувати, що режим захисту прав інтелектуальної власності в Україні покращився», - наголошено в документі.

Посольство США відзначає, що визнання «пріоритетною іноземній країною» має три підстави:

1) Несправедливе і непрозоре адміністрування в системі колекторних товариств, відповідальних за збір та виплату роялті американським та іншим власникам прав;

2) Дуже поширене (і визнане) використання нелегального програмного забезпечення самими органами влади;

3) Відсутність впровадження ефективних заходів для боротьби з поширеними грубими порушеннями авторських і суміжних прав онлайн, включаючи брак прозорих і передбачуваних положень про відповідальність посередників і третіх сторін, які сприяють піратству, обмеженням.

Нагадаємо, відповідно до щорічного «Спеціального звіту 301» Торгового представництва США (USTR), влада США визнала: Київ не зміг ефективно боротися з піратством в інтернеті. Також в Україні гостро стоїть проблема широкого використання нелегального програмного забезпечення, навіть у державних установах.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus