УКРАЇНА

03:11

22.05

У 2013 році вирішиться доля української ГТС

У 2013 році вирішиться доля української ГТС

0

  Європейський комісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер запевняє, що 2013 рік стане роком прийняття рішень щодо української газотранспортної системи 

Таку думку він висловив в Брюсселі в ході прес-конференції, яка відбулася в рамках круглого столу високого рівня з питань українського газового ринку, пише «Інтерфакс-Україна».

«Наші амбіції полягають у тому, щоб у 2013 році прийти до конструктивного розвитку й конкретних кроків ... Час прийшов приймати рішення. У кінці процесу всі (Брюссель, Москва й Київ) повинні опинитися у виграші», - заявив Оттінгер.

За словами єврокомісара, одне з важливих питань, яке винесене на обговорення круглого столу є питання про те, які функції повинна виконувати українська ГТС в найближчі роки і десятиліття.

«Відповідь на це питання є основоположною для інвестицій ... Наступний основний момент, який ми обговорюємо сьогодні, полягає в тому, що Україна - не тільки транзитний партнер. Подивіться на її газові сховища і можливості України в цій галузі. Це найбільші газові сховища в Європі», - зазначив також Гюнтер Оттінгер.

Крім того, також обговорюється й питання оптимізації функціонування української ГТС з метою забезпечення зворотного потоку газу. «Трубопроводи повинні мати можливість функціонувати у зворотному напрямку з тим, щоб газ надходив до Польщі, Словаччини і звідти. Це - ключовий момент. Повинна бути оптимізація для можливості зворотного потоку. На всі ці питання ми повинні отримати відповіді до кінця року», - підсумував він.

За словами європейського комісара, на круглий стіл були запрошені «зацікавлені у прийнятті рішень в 2013 році сторони». Серед них він назвав представників європейських і американських газових компаній, міжнародних фінансових інституцій. «Був запрошений американський посол, російський посол. Американський посол присутній, а російське посольство надіслало своїх експертів», - констатував Оттінгер.

Відповідаючи на запитання про рішення, які необхідно прийняти в 2013 році, представник Європейської комісії конкретизував, що «буде кілька рішень».

«По-перше, наші банки повинні надати фінансову підтримку, інвестиції, які будуть спрямовані на оновлення існуючої ГТС. Другий момент - необхідно знайти технічні та правові рішення для зворотного потоку. Крім того, ми очікуємо конкретні фінансові пропозиції від європейських газових компаній та європейських газових інституцій, але, в кінцевому результаті, це українська сторона вирішує, що буде відбуватися з українською ГТС», - підкреслив Оттінгер.

Як повідомляли «Коментарі», з 15 травня Україна буде отримувати європейський газ через ще один реверсний потік - через Словаччину.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus