УКРАЇНА

01:01

26.05

Гроші

ЄС потрібен тристоронній консорціум з управління українською ГТС

0

Європейський Союз продовжує наполягати на тристоронньому форматі газотранспортного консорціуму з управління українською ГТС, стверджуючи, що це в інтересах усіх зацікавлених сторін - Києва, Москви та Брюсселя

Про це повідомив європейський комісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер, передає «Інтерфакс-Україна».

«У майбутньому української ГТС зацікавлені три сторони, а саме - Україна, Росія та ЄС. Постачання російського газу до ЄС, як і раніше,  головним чином, відбувається транзитом через Україну. З 138 млрд кубометрів газу, які були експортовані в Європу в 2012 році, близько 84 млрд куб м пройшли транзитом через Україну. Тому ми повинні всі разом обговорити стурбованості кожної зі сторін і намагатися знайти оптимальні, взаємовигідні рішення, ніж та чи інша сторона просуває двосторонній підхід, який виключає одну із зацікавлених сторін», - заявив Гюнтер Оттінгер.

Відповідаючи на запитання про інші можливі форми співпраці щодо української ГТС, враховуючи раніше заявлену позицію Росії про двосторонній формат, Оттінгер знову підкреслив, що і це повинно обговорюватися трьома зацікавленими сторонами, а саме «між Україною, Росією та ЄС з урахуванням суверенних інтересів України».

«ЄС готовий продовжувати надавати сприяння участі зацікавлених компаній Євросоюзу», - додав європейський комісар.

Коментуючи на прохання агентства висловлювання російського президента Дмитра Медведєва про те, що Москва може взяти участь у тристоронньому консорціумі з управління українською ГТС, якщо Київ відмовиться від правил ЄС у галузі енергетики, Оттінгер заявив: «Ми вважаємо, що правила, які наразі імплементуються Україною в контексті її членства в Договорі про Енергетичне співтовариство, дозволить створити відкритий, прозорий і конкурентний енергетичний ринок в Україні, який буде корисний їй з точки зору енергетичної безпеки, а також Європейського Союзу та Росії, зокрема, для забезпечення надійності транзиту російського газу до країни ЄС».

«Ми вважаємо, що прагматичне рішення для забезпечення прозорого і недискримінаційного управління українською ГТС може бути знайдено в рамках членства України в Енергетичному співтоваристві», - резюмував єврокомісар.

Як повідомляли «Коментарі», російська сторона відмовилася брати участь у консультаціях 3 травня в Брюсселі з питання майбутнього використання української газотранспортної системи.

 

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus