УКРАЇНА

06:38

27.05

Українська «труба» перестає бути «недоторканою»

Українська «труба» перестає бути «недоторканою»

В Азарова зайнялися підготовкою до продажу ГТС

0

  Уряд пропонує виключити ГТС та газосховища з переліку об´єктів, які не підлягають приватизації

Про це йдеться в зареєстрованому сьогодні у Верховній Раді урядовому законопроекті № 2937 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою реформування Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», текст якого мають «Коментарі».

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про приватизацію державного майна». Зокрема, з переліку об´єктів держмайна, які не підлягають приватизації, запропоновано виключити магістральні нафто-і газопроводи, магістральний трубопровідний транспорт, що обслуговують потреби держави в цілому, а також підземні нафто-та газосховища.

Також пропонується внести зміни до Закону «Про трубопровідний транспорт», надавши Кабміну право здійснювати своїм рішенням приватизацію дочірніх підприємств НАК «Нафтогаз України», що здійснюють діяльність з транспортування трубопроводами та зберігання в підземних сховищах.

Крім цього, змінами до закону «Про управління об´єктами державної власності» пропонується законодавчо дозволити передачу магістральних трубопроводів в оренду.

У законодавство у сфері управління та приватизації держмайна також пропонується внести доповнення, згідно з якими встановлюється пріоритетність правил, закріплених міжнародними договорами України, що набрали чинності, перед нормами українського законодавства.

Як повідомляли «Коментарі», російський концерн «Газпром» не братиме участь у міжнародному круглому столі в Брюсселі 3 травня, де планується обговорити створення консорціуму з управління газотранспортної системи України.

Нагадаємо, Україна не виключає можливості передачі ГТС в оренду в рамках створення консорціуму з її управління. Розглядається можливість створення як двостороннього - з Росією, так і тристороннього - з РФ і ЄС - консорціуму з управління ГТС. У той же час, за словами президента Російського газового товариства Валерія Язєва, тристоронній консорціум з управління українською газотранспортною системою за участю Євросоюзу не влаштує Росію. У той же час Валерій Язєв повідомив, що «Газпром» може влаштувати варіант, якщо українська ГТС буде здана в оренду російському монополісту.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus