УКРАЇНА

13:10

19.06

Гроші

Векселі розморозять кредитування, - експерт

0

  Поява нового інструменту - фінансових казначейських векселів, поліпшить ліквідність на фінансовому ринку і дозволить активізувати кредитування економіки

Таку думку висловив Дмитро Гриджук, голова правління банку «Хрещатик», передають «Коментарі».

За його словами, даний папір буде цікавим як для розрахунків між підприємствами, так і в здійсненні деяких банківських операцій.

«Я впевнений, що ці векселі позитивно відіб´ються на ліквідності. Це однозначно. Незважаючи на те, що нині ліквідність ринку досить висока, появу нових інструментів за його насиченням можна тільки вітати. Казначейський вексель є гарантією того, що за ним буде проведена виплата у визначений термін. Це стане механізмом, який дозволить суб´єктам господарської діяльності більш активно здійснювати деякі операції, які мають відповідне забезпечення. І це дасть можливість активізувати деякі активні операції для банків», - розповів Гриджук.

Як позитивний момент він зазначив, що підприємство, що отримало такі папери, зможе їх вільно продати, закласти при отриманні банківського кредиту або навіть розрахуватися зі своїми контрагентами.

Передбачається, що фінансові векселі будуть існувати в електронній формі. Таким чином, з цим інструментом зможуть працювати й оператори фондового ринку банки і торговці цінними паперами. У 2010 році, наприклад, ПДВ-облігації стали достатньо ліквідним інструментом фондового ринку. Це істотно спростило для підприємств, які таким чином отримали відшкодування ПДВ з бюджету, продаж цих цінних паперів, щоб отримати живі гроші.

Як зазначив Гриджук, банкам казначейський вексель також буде цікавий, оскільки допоможе знизити ризики при деяких операціях. Крім того, банкір припускає, що Національний банк зможе здійснювати рефінансування фінансових установ під заставу цих векселів, як сьогодні відбувається з ОВДП.

Раніше деякі експерти висловлювали думку, що фінансовий казначейський вексель підприємства зможуть продати з величезними дисконтами до 40-60%, через що будуть втрачати значну частину грошей. Гриджук з такою думкою не згоден. «Дисконти диктуватиме ринок - багато що залежатиме від ліквідності такого інструменту, як він буде сприйнятий ринком. Тим більше, потрібно враховувати, що це все-таки урядовий борг, тому дисконти не будуть великими. При деяких операціях він взагалі може бути нульовим. Але про це можна буде говорити більш конкретно, коли ці папери з´являться», - сказав банкір.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus