УКРАЇНА

16:33

24.05

Гроші

Зростання довіри до гривні допомагає банкам наростити кредитування економіки – експерт

0

Банкіри відзначають зростання обсягу депозитів населення і підприємств у банківських установах, причому переважно – це вклади у гривні. Ця тенденція допомагає банкам збільшити обсяги кредитування

Така думка міститься в поширеному Незалежною асоціацією банків України повідомленні про підсумки діяльності банків у першому кварталі поточного року, передають «Коментарі».

«Зростання активів банків було підкріплене відповідним збільшенням ресурсної бази. За цей час кошти підприємств і населення зросли на 3,97 млрд грн та 20,5 млрд грн відповідно. Банки продовжують залучати переважно термінові депозити населення. Станом на початок квітня в структурі ресурсної бази банків частка коштів населення становить 40%, коштів підприємств – 21%», - наголошується в повідомленні НАБУ. В Асоціації вважають, що така тенденція збережеться.

Дані Національного банку України свідчать про те, що в останні місяці спостерігається приплив переважно гривневих депозитів. На думку експертів, це пов’язано зі зниженням девальваційних очікувань, а також з усе ще високим рівнем депозитних ставок, які забезпечують високу прибутковість заощаджень у національній валюті. Згідно з даними «Українського індексу ставок за депозитами фізосіб», який щодня складається агентством «Reuters», нині середня ставка за річним вкладом у гривні становить 17,8%. Ще на початку поточного року розмір ставки за річним депозитом становив 19,38%.

Ставки за валютними вкладами нині майже втричі нижчі, що на тлі помірного зміцнення гривні робить валютні заощадження менш дохідними. За даними валютного індикатора, за місяць долар подешевшав на 1,5 копійки, а євро – на 21 копійку.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus