УКРАЇНА

21:44

25.05

Гроші

Банкіри впевнені, що казначейські зобов´язання зацікавлять українців

0

  Банкіри прогнозують, що номіновані у гривні казначейські зобов´язання зацікавлять українців, які не довіряють банкам  

«За своєю економічною сутністю казначейські зобов´язання є аналогом банківських строкових депозитів. У зв´язку з цим вони тільки підсилять конкуренцію в банківському секторі. Крім цього, враховуючи, що казначейські зобов´язання орієнтовані на населення, вже зараз можна сказати, що він буде виконувати й соціальну функцію - це своєрідний лакмусовий папірець довіри населення до уряду», - переконаний голова правління Кредипромбанку Віктор Леонідов.

Начальник казначейства Банку «Фінанси та Кредит» Олександр Александров констатує зацікавленість банків у новому інструменті.

«Фінансовий інтерес банків в участі в таких операціях полягатиме в тому, що вони зможуть заробляти на різниці між ціною купівлі-продажу казначейських зобов´язань на вторинному ринку (це не враховуючи комісій при первинному розміщенні цінних паперів серед населення). Розширення спектра пропонованих населенню інструментів має позитивний ефект для економіки в цілому», - додав банкір.

У той же час, він констатував, що валютні казначейські зобов´язання вже продемонстрували свою ефективність.

«Завдяки цьому інструменту Мінфін зміг акумулювати валюту на внутрішньому ринку, не виходячи на ринок зовнішніх запозичень. Принаймні, та частина населення, яка не довіряє комерційним банкам, отримала можливість розмістити кошти у валюті, повернення яких у повному обсязі гарантовані державою», - резюмує банкір.

Нагадаємо, що раніше Міністерство фінансів України висловило намір випустити казначейські зобов´язання в національній валюті у другому півріччі 2013 року. Планується, що цей цінний папір буде випущена у двох серіях, як і казначейські зобов´язання у валюті.

Відповідно, термін обігу гривневого інструмента інвестування від Мінфіну складе 2 і 3 роки.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus