УКРАЇНА

04:16

23.05

Сьогоднішня редакція законопроекту призведе до руйнації підприємницької діяльності

Сьогоднішня редакція законопроекту призведе до руйнації підприємницької діяльності

Законопроект про заборону фінансових пірамід вимагають доопрацювати

0

       Інтернет-асоціація України рекомендує парламенту відправити на доопрацювання законопроект № 2700 від 3 квітня 2013 «Про заборону фінансових пірамід в Україні»

Про це йдеться в листі ІнАУ профільним комітетам парламенту, пише «Інтерфакс-Україна».

Асоціація вважає, що даний законопроект має ряд неврегульованих питань, які призведуть до руйнування підприємницької діяльності та залученню невинних людей до відповідальності.

Під поняттям «фінансова піраміда» законом визначаються операції з фінансовими активами (гроші, цінні папери, боргові зобов´язання та право вимоги боргу), що здійснюються фізичними або юридичними особами з метою отримання або можливості отримання вигоди для себе чи інших осіб за рахунок перерозподілу активів інших осіб , зокрема, без ведення фактичної хазяйської діяльності.

ІнАУ вважає, що під таке поняття фінансової піраміди підпадає будь-яка законна підприємницька діяльність, оскільки для її здійснення будуть долучатися фінансові активи від фізичних та юридичних осіб з метою в подальшому отримати вигоду від такої діяльності, після чого отриманий прибуток перерозподілити.

Також у проекті закону відсутні: критерії, які відрізнятимуть «пірамідальні» операції від інших; чітке визначення багатьох понять, що використовуються в законі і перехідний період введення закону в дію.

ІнАУ попереджає про те, що в разі прийняття цього закону під поняття фінансової піраміди можуть потрапити такі суб´єкти діяльності: благодійні організації, будь-які цивільні об´єднання (асоціації, товариства), кооперативи, комерційні агенти банків.

Законопроектом доповнено Кримінальний кодекс статтею 190-1, згідно з якою за умисне створення умов для фінансової піраміди, пропозицію брати участь у ній або отримання фінансових активів з її допомогою буде встановлена ​​кримінальна відповідальність.

Однак відсутність чіткого визначення деяких термінів, необхідних для кваліфікації злочину, дозволить слідчим самостійно трактувати приналежність, чи є дія протизаконним чи ні.

Як повідомляли «Коментарі», 3 квітня Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 2700 «Про заборону фінансових пірамід в Україні».

Метою законопроекту є заборона діяльності фінансових пірамід в Україні та визначення відповідальності за організацію таких шахрайств із коштами громадян.

На законодавчому рівні передбачено визначити саме поняття «фінансова піраміда», встановити заборону її створення, сприяння діяльності та поширення відповідної реклами.

Максимальне покарання за умисне створення пірамід групою осіб в особливо великих розмірах передбачається у вигляді позбавлення волі до 8 років з конфіскацією майна.

 

 

 

    

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus