УКРАЇНА

04:12

28.05

Гроші

В ПР запевняють, що ЕС у захваті від нового закону про держзакупівлі

0

Ухвалені Верховною Радою зміни до законодавства щодо державних закупівель встановлюють прозорі правила проведення тендерних процедур відповідно до міжнародних стандартів

Про це заявив народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів Олексій Плотніков.

«До того закону, який існував раніше, були певні застереження з боку як міжнародних інституцій, так і українських. Сьогодні це питання було врегульовано. Покращені тендерні процедури, вони стали більш прозорими. Зокрема, чітко визначено, що підпадає під тендери, а що ні. Якщо фігурують державні кошти, державні кредити, державні гарантії, то це тендерні процедури. Якщо ж одне приватне підприємство купуватиме щось в іншого приватного підприємства за власні приватні кошти, тут тендерних процедур немає», - додав депутат.

Він також запевняє,що новим законом унеможливлюються будь-які корупційні дії з боку державних органів, які проводять закупівлі.

«Зняті будь-які корупційні навантаження, які могли бути, наприклад, з боку Міністерства економіки та розвитку. Тепер міністерство тільки фіксує, спостерігає за проведенням закупівель, але не виконує функції контролюючого органу, зараз ніхто не може зупинити тендерні торги, як це було раніше, і що викликало нарікання з боку експертного середовища. В цілому хотів би додати, що Європейська комісія і Світовий банк, які розглядали цей законопроект, позитивно поставилися до внесених змін», - зауважив Плотніков.

Як повідомляли «Коментарі», Рада прийняла новий закон про держзакупівлі, яким,  зокрема, фактично узаконила держзакупівлі без тендерів.

 

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus