УКРАЇНА

05:44

21.05

Рада узаконила держзакупівлі без тендерів

Рада узаконила держзакупівлі без тендерів

0

Верховна Рада скасувала обов´язкове узгодження здійснення державних закупівель в одного учасника у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі

За ухвалення в цілому законопроекту № 7532 проголосував 231 депутат при мінімально необхідних 226.

Рада виключила відповідні норми із закону "Про здійснення державних закупівель".

Також Рада розширила перелік, за яким замовник може застосовувати дану процедуру, зокрема до переліку увійшли закупівлі на товарних біржах і закупівлі при припиненні господарської діяльності, у тому числі й у разі банкрутства.

Крім того, Рада розширила перелік умов договору про закупівлю, які можуть змінюватися до виконання сторонами своїх зобов´язань у повному обсязі.

Якщо чинне законодавство передбачає єдину умову - скорочення обсягів закупівлі, то парламент також встановив ще низку умов - зміна ціни товару (у разі якщо це не призведе до збільшення суми договору і відбулося не раніше 3 місяців після його підписання), збільшення терміну дій договору і виконання його зобов´язань у випадку об´єктивно підтверджених обставин, в тому числі і форс-мажорних.

Рада передбачила підвищення штрафу для посадових осіб, які порушують законодавство, що регулює процедуру державних закупівель, з 300-700 (5,1-11,9 тис. гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 700-1 000 (11,9-17 тис . гривень) неоподатковуваних мінімумів.

У той же час, якщо порушник повторить подібні дії впродовж року після накладення штрафу, на нього накладається повторний штраф, який підвищується з 700-1 000 (11,9-17 тис. гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 1 000-1 500 (17-25,5 тис. гривень) неоподатковуваних мінімумів.

Крім того, депутати відмовилися від свого наміру зобов´язати державні підприємства при проведенні процедур закупівель керуватися нормами порядку, затвердженого урядом, замість закону "Про здійснення державних закупівель".

Також депутати скоротили кількість документації про держзакупівлі, яка повинна оприлюднюватися в обов´язковому порядку, зокрема документацію конкурсних торгів, а також протоколи розкриття конкурсної документації.

Віце-спікер Микола Томенко під час другого читання зазначив, що скорочення публікованих документів робить процедуру держзакупівель менш прозорою й ускладнює можливість оскарження процедур, і запропонував залишити норми чинного законодавства, але депутати не підтримали цю пропозицію.

Фото: PHL

Джерело: «Українські новини»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus