УКРАЇНА

05:53

21.05

Гроші

У Чорнобилі хочуть «вирощувати» біопаливо

0

Державне агентство з управління зоною відчуження спільно з Wageningen University and Research Centre (Нідерланди) та бельгійсько-українським підприємством із вирощування та використання біомаси PhytoFuels Investments планують провести дослідження про доцільність вирощування на сільгоспугіддях Чорнобильської зони відчуження біомаси для її подальшого використання як біопалива на об´єктах альтернативної енергетики

Про це на прес-конференції повідомив заступник голови Державного агентства з управління зоною відчуження Микола Проскура.

Проскура відзначив, що відповідні дослідження планується завершити до березня 2012 року і його результати ляжуть в основу розробки техніко-економічного обгрунтування проекту. Мета проекту - реабілітація радіоактивно забруднених земель зони відчуження шляхом вирощування енергетичних рослин з метою їх подальшої переробки на біопаливо. За словами М. Проскури, реалізація проекту дозволить прискорити проведення заходів із реабілітації земель Чорнобильської зони, забезпечить її власними джерелами електроенергії та тепла, і створить додаткові робочі місця.

Дослідження буде проводитися в рамках меморандуму про співпрацю, підписаного Держагентством із зони відчуження з Wageningen University and Research Centre, Інститутом біомаси та сталого розвитку (створений навесні 2011 за підтримки Центру з біоенергетики Полтавської аграрної академії) і PhytoFuels Investments в березні 2011 року.

Як повідомив співзасновник PhytoFuels Investments Лоїка Лерміньйо, за попередніми оцінками, потенціал сільгоспугідь зони відчуження міг би забезпечити біопаливом енергетичний об´єкт встановленою потужністю до 200 МВт. При цьому як основну культуру, з якої планують отримувати біомасу, стане просо прутовидне, яке, як показали попередні дослідження, є найбільш стійкою рослиною в складних агроумовах зони. Крім цього, як паливо планується також використовувати наявну в зоні деревину та іншу рослинність, запаси якої виникають при санітарних прорубуваннях лісових масивів.

Проскура повідомив також, що в разі реалізації проекту смола, що утворюються в результаті спалювання біопалива, має низькоактивне забруднення, буде бетонувати та захоронювати на території споруджуваного комплексу з дезактивації, транспортування, переробки та захоронення РАВ "Вектор".

Нагадаємо, як повідомляли раніше «Коментарі», зараз Україною спільно з Єврокомісією відпрацьовується пілотний проект щодо генерації теплової та електричної енергії для зони шляхом спалювання забрудненої деревини, а також над можливістю засіяти землі енергетичними культурами.

Джерело: «УНІАН»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus