УКРАЇНА

00:32

21.05

Гроші

Держава розпродасть теплоенергетику, залишивши собі лише блокпакет

0

Перший віце-прем´єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв заявляє про необхідність приватизації підприємств теплоенергетики, але зі збереженням у держави блокуючих пакетів акцій через необхідність збереження єдиної енергетичної системи 

"І теплова генерація, і обленерго повинні бути приватизовані. Але блокуючі пакети повинні залишитися за державою ... Мова про все ту ж енергетичну безпеку країни, необхідність збереження єдиної енергетичної системи. Все одно повинні залишатися механізми для проведення державної політики в цьому секторі ... Якщо ми продамо все - ми ніяк не будемо впливати на роботу єдиної енергетичної системи", - підкреслив він. 

При цьому А. Клюєв, пославшись на досвід приватизації підприємств обленерго, висловив думку, що приватні підприємства обленерго та вугільні підприємства працюють значно ефективніше за державні. "Тому мета отримати гроші до бюджету при продажу державного майна - це лише один з компонентів, але є ще й інші більш важливі цілі. Мова про більш ефективну роботу всієї галузі. Але для того, щоб держава мала важіль впливу, треба мати блокуючий пакет, тому що єдина енергетична система працює в інтересах всієї держави", - зазначив він. 

Клюєв також заявив, що "є сектори і компанії, які повинні залишатися під контролем держави". "Наприклад," Укренерго "- це підприємство повинно бути тільки державним, тому що мова йде про регулювання всієї енергетичної системи України. І це винятково функція держави", - сказав він, підтвердивши, що в таких випадках буде проводиться тільки корпоратизація підприємства. "Тому що це необхідний важіль у руках влади, але - тендітний інструмент в руках бізнесу. Мова йде про безпеку всієї країни: ви згадайте часи, коли віялові відключення були звичайною практикою. Не можна допускати подібних збоїв у роботі системи", - пояснив перший віце-прем´єр. 

Він також зазначив, що в державній власності мають залишатися і підприємства атомної промисловості. "Енергоатом" - ні, це виключно державний холдинг. Хоча і в розвитку атомної промисловості можна частково використовувати можливості державно-приватного партнерства для залучення додаткових інвестиційних ресурсів ", - сказав А. Клюєв. 

Торкнувшись теми реформування вугільної галузі, перший віце-прем´єр зазначив, що вугільні підприємства слід передавати у приватну власність. "При цьому ключовими вимогами повинні бути рівень видобутку вугілля та соціальні гарантії працівникам. Для держави важливо зберегти робочі місця та потрібне вугілля для металургійної промисловості і теплової енергетики", - зазначив А. Клюєв. 

При цьому він заявив, що є категоричним противником ідеї закриття всіх підприємств дотаційної вугільної промисловості та купівлі вугілля на зовнішніх ринках, оскільки "вугілля відразу ж на зовнішніх ринках для України стане в півтора - два рази дорожче, і на цьому все закінчиться". "Ми вже подібні уроки проходимо з імпортом природного газу. У даному випадку не тільки втратимо робочі місця в галузі - багаторазово зростуть соціальні проблеми. І закриття шахт обійдеться набагато дорожче, ніж держпідтримка галузі", - підкреслив А. Клюєв. 

 

Джерело: «Інтерфакс-Україна»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus