УКРАЇНА

15:14

22.05

Гроші

Україна скорочує обсяги закупівлі російського газу

0

Україна скоротить обсяги закупівлі російського газу в другому півріччі 2011 року, повідомив прем´єр-міністр України Микола Азаров

«У наступному півріччі, у другому півріччі (2011 року - ІФ) ми газу будемо купувати значно менше, ніж у першому півріччі, оскільки зросте його ціна. Ми основні закупівлі зробили в першому кварталі і в другому кварталі, фактично вже не будемо закуповувати газу», - сказав він в інтерв´ю 5 каналу в середу ввечері.

Як повідомлялося раніше, заступник департаменту нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Костянтин Бородін у ході українсько-російського економічного форуму, який проходив у четвер в Києві, заявив, що ціна російського природного газу для України в третьому кварталі 2011 року прогнозується на рівні $350 за 1 тис. куб. м, а в четвертому кварталі вона може перевищити $400 за 1 тис. куб. м.

«Прогнозна ціна природного газу для України, з урахуванням знижки, у третьому кварталі може скласти близько $350 (1 тис. куб. м - ред), в четвертому кварталі поточного року - $400 і вище», - сказав він.

У той же час К. Бородін нагадав, що Україна в особі міністерства та Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» веде діалог з російською стороною про внесення змін до контракту на поставку природного газу до України.

«Ці контракти не відповідають останнім змінам, які були внесені до контрактів між госпсуб´єктами Росії та Європейських країн», - сказав К. Бородін.

Заступник глави департаменту уточнив, що українська сторона пропонує внести ряд змін до чинного контракт в частині зміни базової ціни газу, включення в контракт знижок залежно від обсягу газу, що купується і сезонних знижок. Крім того, Україна пропонує внести зміни до складових формули ціни газу для України, яка наразі прив´язана до газойлю, який в енергобалансі України не застосовується.

Джерело: «Інтерфакс-Україна»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus