УКРАЇНА

18:41

24.05

У Москві вже лякають недопостачанням газу

У Москві вже лякають недопостачанням газу

0

Заступник голови Державної Думи РФ, Президент Російського газового товариства Валерій Язєв не виключає перерозподіл газу, що транспортується через Україну для поставок через «Північний поток» 

Про це він сказав на прес-конференції в Москві. 

«Сумарна потужність ГТС України - 142 млрд. куб. м газу на рік, зараз там проходить десь 118 із недовантажень з різних причин - у відповідності з контрактами та за технічної можливості ... Я допускаю, що якийсь перерозподіл буде, адже подача газу з північних родовищ коротше через «Північний потік», - сказав В. Язєв. 

При цьому він підкреслив, що РФ не збирається відмовлятися від транзиту по українській ГТС. 

«Ми завжди наголошували, що без неї обійтися не можемо, але нам і Європі набагато легше стане, якщо з´явитися ще один шлях постачання газу до Європи», - додав він. 

Як зазначив Язєв, було заявлено, що до початку видобутку газу з Штокманського родовища поставки по «Північному потоку» будуть здійснюватися з Південноросійського родовища. 

При цьому він підкреслив, що Росія має єдину систему газопостачання і може поставити газ з будь-якого родовища в будь-яку точку на кордоні Росії. 

Він зазначив, що проектна потужність першої нитки «Північного потоку» становить 27,5 млрд. куб. м на рік і контракти на цей обсяг є. 

«Не бачу проблем із завантаженням цієї нитки і через рік буде запущена друга нитка», - відзначив Язєв. 

Він також вважає, що зараз немає підстав для перегляду ціни на газ для України. 

Крім цього Язєв вважає, що у разі приватизації «Нафтогазу» недопуск до неї «Газпрому» є алогічним. 

«Як це зрозуміти? «Газпром» - основний партнер, і «Нафтогаз» живе від газпромівського газу - за рахунок поставок і транзиту ... а акції продати хоч кому, тільки не «Газпрому» - це незрозуміла дискримінація», - підкреслив В. Язєв. 

Він також зазначив, що РФ виступає за покрокове об´єднання двох компаній. 

Нагадаємо, 5 травня прем´єр-міністр Росії Володимир Путін повідомив на засіданні Президії уряду РФ, що закінчено будівництво першої нитки газопроводу «Північний потік». 

Також 5 травня у прес-службі оператора проекту, компанії Nord Stream AG, повідомили, що початок транспортування природного газу по першій нитці газопроводу «Північний потік» безпосередньо з Росії в країни Європейського Союзу намічено на четвертий квартал поточного року. 

Довідка. «Північний потік» - новий маршрут експорту російського газу до Європи. Газопровід пройде через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район м. Виборг) до узбережжя Німеччини (район м. Грайфсвальд). Протяжність газопроводу складе близько 1200 км. Введення в експлуатацію першої нитки «Північного потоку» продуктивністю 27,5 млрд. куб. м газу на рік був намічений на 2011 рік. Завершення будівництва другої нитки газопроводу в 2012 р. призведе до збільшення його пропускної спроможності до 55 млрд. куб. м. 

Проект «Північний потік» з бюджетом 7,4 млрд. євро реалізує спільне підприємство Nord Stream AG, засноване з метою планування, будівництва і подальшої експлуатації морського газопроводу. ВАТ «Газпром» володіє 51% консорціуму, E. ON Ruhrgas AG і BASF / Wintershall GmbH мають рівні частки по 15,5%, а частки NV Nederlandse Gasunie і GDF SUEZ складають по 9%.

Фото: PHL

Джерело: «УНІАН»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus