УКРАЇНА

18:46

22.05

Гроші

Податкова оприлюднила прикмети, за якими шукає «ризикові» підприємства

0

Заступник голови Державної податкової служби України (ДПСУ) Олександр Клименко оприлюднив критерії, за якими пошукові комп´ютерні програми податкової відносять підприємства до категорії «ризикових» 

Зокрема під час інтернет-конференції він зазначив, що автоматизована «система раннього виявлення та припинення діяльності тіньового сектору економіки» виконує пошук, орієнтуючись на такі базові параметри, як невизначеність фактичного знаходження, вартість основних фондів. 

Під час аналізу баз даних спеціалізовані програми шукають підприємства, які, ймовірно, можуть бути «податковими ямами» чи «транзитами». 

Зокрема, до «групи ризику» належать платники, що знаходяться у процедурі банкрутства, фактично перебувають невідомо де, а юридичною адресою є місця масової реєстрації. «Коли підприємство, яке знаходиться в процедурі банкрутства, раптом активно проводить фінансові операції, для нас пояснення лише одне - це робиться для того, щоб, не сплачуючи податків, незабаром зникнути», - пояснив заступник голови ДПСУ. 

Крім того, враховується «податкова історія» засновників. «Бувають випадки, коли людина, що має за собою кілька десятків банкрутів, знову реєструє підприємство. Таких ми беремо на контроль з першого дня роботи», - підкреслив Клименко. 

Також враховуються додаткові фактори - наприклад, мала кількість працюючих (до 5 осіб) та вартість основних фондів менш ніж 10 тис. грн. або фактичної їх відсутності. 

«Тобто, середньостатистичний " ризиковий " суб´єкт господарювання має на балансі один-два комп´ютери, а з персоналу - директора та бухгалтера в одній особі. Цього недостатньо, щоб повноцінно працювати, але вистачає для участі в злочинних схемах», - пояснив Клименко. 

Він підкреслив, що впровадження автоматизованої системи виявлення «ризикових» платників себе виправдовує. З початку року комп´ютерний пошук дозволив виявити півтори тисячі різних схем з ухилення зі сплати основних бюджетоутворюючих податків - ПДВ і податку на прибуток. «Вжитими заходами нам вдалося ліквідувати 51 конвертаційний центр і донарахувати порушників податкового законодавства 420 млн. грн. Головне навіть не в тому, що ми притягнули до відповідальності організаторів «конвертів», а в тому, що значні гроші реального сектора економіки повернулися в «білий» обіг», - підкреслив Клименко. 

Заступник голови ДПСУ також додав, що низка підприємств добровільно припинили співпрацю з мінімізаторами податків і добровільно додатково сплатили до бюджету 1,9 млрд. грн. ПДВ.  

 

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus