УКРАЇНА

14:42

20.05

Гроші

У Раді пояснили, що «Нафтогаз» після вчорашніх законів стане банкрутом

0

Прем´єр-міністр опозиційного уряду, заступник голови фракції «БЮТ-Батьківщина» Сергій Соболєв заявляє, що Верховна Рада України 12 травня прийняла два закони, які фактично ведуть до банкрутства НАК «Нафтогаз України»

Про це він заявив сьогодні на брифінгу.

Соболєв нагадав, що вчора парламент прийняв два закони, що стосуються списання заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію великими енергокомпаніями перед НАК «Нафтогаз України».

Він зазначив, що, зокрема, передбачається списати 26 млрд. грн. боргів приватних компаній, облгазів та обленерго перед держбюджетом і «Нафтогазом».

«Якщо Президент підпише ці закони, то це буде списання боргу не тільки перед державним бюджетом, а це стане фактичним доведенням до банкрутства НАК «Нафтогаз», - сказав Соболєв.

Нагадаємо, 12 травня Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України» щодо питань оподаткування природного газу та електричної енергії.

Метою прийняття закону є поліпшення фінансового стану підприємств, що виробляють, транспортують і постачають теплову та електроенергію, незалежно від форми власності; суб´єктів господарювання, які здійснюють діяльність, пов´язану з постачанням природного газу та електричної енергії за регульованим тарифом; Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» і її дочірніх компаній ДК «Газ України», ДК «Укртрансгаз», ДК «Укргазвидобування», ДАО «Чорноморнафтогаз».

Законом передбачається списання заборгованості зазначених підприємств перед бюджетом з податків і зборів, які виникли станом на 31 грудня 2010 року.

Законом пропонується списати заборгованість перед бюджетом підприємств, які брали участь у списанні заборгованості відповідно до законопроекту «Про деякі питання заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію» на загальну суму понад 24 млрд. грн.

Крім того, 12 травня Рада прийняла в першому читанні проект закону «Про деякі питання заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію».

Метою прийняття законопроекту є вирішення проблеми боргів, забезпечення умов для підвищення рівня поточних розрахунків за спожитий природний газ та електричну енергію та створення умов для поліпшення фінансово-економічного стану, зокрема, підприємств, що виробляють, транспортують і постачають теплову та електричну енергію, незалежно від форми власності; суб´єктів господарювання, які здійснюють діяльність, пов´язану з постачанням природного газу та електричної енергії за регульованим тарифом; Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», ДК «Газ України», ДК «Укргазвидобування», ДК «Укртрансгаз», ДАО «Чорноморнафтогаз».

Джерело: «УНІАН»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus