УКРАЇНА

02:42

23.04

Через 2 роки українські НПЗ завантажать єгипетською нафтою

Через 2 роки українські НПЗ завантажать єгипетською нафтою

0

Через 1,5-2 роки Україна зможе завантажувати потужності вітчизняних нафтопереробних заводів єгипетською нафтою. Про це заявив директор «Зарубіжнафтогазу», дочірнього підприємства НАК «Нафтогаз України», Філіп Карпеков

За його словами, після виходу спільної україно-єгипетської нафтовидобувної компанії на рівень видобутку нафти в 10 тис. барелів нафти, її можна буде возити до України танкерами.

«Видобуток нафти в Єгипті один із способів диверсифікації постачань вуглеводневої сировини доУкраїни. Але для цього потрібно вийти на рівень видобутку не менше 10 тис. барелів нафти на добу. Мінімальна танкерна партія становить 30 тис. тонн сировини. Це 2 дні роботи Кременчуцького НПЗ або Лисичанського НПЗ. 30 тис. тонн нафти - це близько 230 тис. барелів. Таким чином, після виходу на запланований рівень видобутку ми зможемо забезпечувати танкерну партію щомісяця», - сказав Карпеков, зазначивши, що вийти на такий рівень видобутку можна буде протягом 1,5-2 років.

Карпеков також повідомив, що крім транспортування нафти танкерами в НАК «Нафтогаз України» розглядаються й інші варіанти.

«Можливі варіанти обміну сировини, так звані свопи, з тим, щоб оптимізувати логістичні витрати на доставку вуглеводневої сировини», - сказав він.

Також він повідомив, що кошти, витрачені Україною на проекти з розвідки та видобутку вуглеводневих родовищ Алам Ель Шавіш у Єгипті, окупляться до середини 2012 року.

«Витрати НАК «Нафтогаз України» за проектом Алам Ель Шавіш на даному етапі досягли 130 млн. дол... До кінця цього року ми плануємо запустити в роботу ще 2-3 свердловини. Таким чином, збільшення видобутку нафти до середини наступного року дозволить нам вийти на беззбитковість проекту і далі працювати на прибуток», - розповів Карпеки.

Крім того, він повідомив, що протягом 2 років Україна повинна вкласти у родовище Алам Ель Шавіш ще близько 40 млн. дол.

Довідка. У 2006 році між Україною та Єгиптом було підписано концесійну угоду про розвідку на ліцензійному блоці Алам Ель Шавіш. Протягом 4 років у Єгипті була розгорнута філія НАК «Нафтогаз України», яка займалася розвідкою родовищ. За цей час були пробурені 19 свердловин, з них 15 були продуктивними. У квітні 2010 року було зроблено раннє відкриття по одному з родовищ, відповідним чином його оформили і протягом року видобуваємо нафту в обсязі 1,5 тис. барелів нафти на добу. По родовищу Алам Ель Шавіш доведені запаси нафти становлять 18 млн. тонн, запаси газу - 10 млрд. куб.

Фото з сайту tatar-inform.ru

Джерело: «Дело»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus