УКРАЇНА

00:13

21.05

Сумщина виходить на лідируючі позиції в Україні

Сумщина виходить на лідируючі позиції в Україні

0

За даними Державного комітету статистики, у першому кварталі нинішнього року Сумщина посіла 13 місце серед областей України за рівнем соціально-економічного розвитку. За результатами роботи за 2010 рік регіон у цьому рейтингу був лише 26-м

Обласній владі на чолі з губернатором Юрієм Чмирем всього за кілька місяців вдалося домогтися прориву на всеукраїнському рівні.

Найбільше досягнення регіону - це перше місце в Україні за темпами збільшення приросту прямих іноземних інвестицій. У 2010 році, порівняно з 2009-м, він склав 146,8%. За рік іноземні інвестори вклали в економіку Сумщини 123 млн доларів.

За кількома показниками область входить до п´ятірки лідерів. Так, Сумщина стала одним із регіонів, з найменшою динамікою зростання цін. Зміна споживчих цін у березні, по відношенню до грудня 2010 року, склала 2,4% і дозволила Сумщині посісти 4 місце серед усіх областей. Середній показник по Україні - 3,3%.

Державна інспекція з контролю цін у Сумській області фіксує, що ціни в регіоні на основну групу товарів дійсно нижчі, ніж у середньому по Україні. Дешевше на Сумщині дизельне паливо і бензин. Середньоукраїнська ціна за 1 літр палива становить 10,10 гривень, а на Сумщині - 9,61 за 1 літр дизпалива і 9,94 за літр бензину А-95.

Станом на 30 квітня 2011 року на Сумщині менше, ніж по Україні, коштує хліб із борошна першого гатунку (3,65 гривень за 3,71 в середньому по країні), хліб із борошна вищого сорту (4,47 при 4,60 по Україні ), макаронні вироби, манна крупа, рис, свинина, яловичина, птиця, вершкове масло і сметана.

Одне із стратегічних завдань, яке перед собою ставить керівництво регіону, - гарантія продовольчої безпеки області. «Сумщина має величезний ресурс і може сама забезпечити себе продуктами харчування. Розвиток агропромислового комплексу та сільських територій - лише один із пріоритетів, які ми визначили для Сумської області на 2011 рік. Серед інших важливих напрямків - залучення інвестицій, соціальна сфера і наповнення бюджету. Наше завдання - зробити Сумщину конкурентоспроможним і привабливим регіоном», - підкреслив губернатор області Юрій Чмирь.

Результати першого кварталу 2011 року показали, що обласній владі вдалося досягти успіхів у всіх основних сферах життя регіону. За даними Державного комітету статистики, Сумщині належить 8 місце серед регіонів України щодо збільшення доходів місцевих бюджетів. На 1 квітня 2011 року, в порівнянні з аналогічним періодом 2010-го, цей показник зріс на 19,2%.

За перший квартал нинішнього року, порівняно з аналогічним періодом 2010-го, Сумська область подвоїла відрахування до Державного бюджету. До загального фонду Держбюджету від Сумщини надійшло 1 мільярд 682 мільйони гривень податків, зборів та обов´язкових платежів.

У першому кварталі 2011-го регіон став 4-м в Україні за кількістю створених робочих місць і 3-м за темпами скорочення заборгованості із заробітної плати. Номінальна заробітна плата у січні-березні 2011 року, в порівнянні з таким же періодом 2010-го, на Сумщині підвищилася на 10%.

«В області виконується Стратегія соціально-економічного розвитку «Нова Сумщина-2015», яку розробила нова команда обласної влади спільно з експертами, вченими, фахівцями. Вона визначає найважливіші напрямки розвитку і щодо кожного з них пропонує чіткий план дій. Результати роботи в першому кварталі 2011 року показали, що у всіх ключових сферах на Сумщині відбулися позитивні зміни», - вважає начальник головного управління економіки Сумської ОДА Олександр Сітак.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus