УКРАЇНА

14:56

20.05

Тимошенко розповіла за яких умов Росія знизить ціну на газ

Тимошенко розповіла за яких умов Росія знизить ціну на газ

0

Лідер партії "Батьківщина", екс-прем´єр Юлія Тимошенко переконана, що Україні можуть запропонувати зниження ціни на природний газ лише за "спеціальними політичними умовами". Вона також запропонувала суду долучити до справи публічні заяви керівництва Росії та України, в яких сторони визнали вигідність газових контрактів, укладених в 2009 році

Про це «Коментарям» повідомили у прес-службі Тимошенко.

"Я прошу долучити до справи заяви, які робилися президентом Росії і Президентом України Віктором Ющенком про те, що для України є великим благом перехід на ринкові ціни, як на газ, так і на транзит, тому що це знімає політичні гачки з України і виводить формування ціни на газ з політичної площини в економічну", - зазначила вона.

На її думку, чинна українська влада свідомо у переговорах з Росією наполягає на встановленні пільгової ціни на природний газ для України. "Янукович і Азаров свідомо не хочуть домовлятися про вигідну для України ціну на газ, тому що їх мета — довести до банкрутства НАК "Нафтогаз України", створити передумови для того, щоб Україна втратила НАК "Нафтогаз" і газотранспортну систему, коли її доведеться віддавати за борги, але мотивуючи тим, що висока ціна на газ, створювати спільне підприємство з "Газпромом". Крім того, вже можна побачити і політичні наслідки: коли тому, що висока ціна на газ, треба вступати до Митного Союзу і взагалі віддати всю державну власність України", - підкреслила екс-прем´єр.

Екс-прем´єр також звернула увагу суду на те, що згідно з постановою Генеральної прокуратури, їй висувається звинувачення в тому, що Україна внаслідок підписаних в 2009 році угод отримувала весь обсяг природного газу за ціною 450 доларів за тисячу кубічних метрів. "Якщо цю фальсифікацію не приберуть, то тоді взагалі в країні не має нічого — ані суду, ані слідства... Явна неправда і ця неправда виникає з двох документів, які знаходяться в кримінальній справі і які зроблені вже сьогоднішньою Службою безпеки України і Генеральною прокуратурою", - додала Юлія Тимошенко.

У прес-службі підкреслили, що згідно з довідкою комісійної перевірки з окремих питань фінансово-господарської діяльності НАК "Нафтогаз України" (від 11 квітня 2011 року), яка була надана за дорученням чинного уряду і керівництва Національної акціонерної компанії, фактичний середньозважений рівень цін на 2009 рік становив 232,98 доларів за тисячу кубометрів.

Фото: PHL

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus