УКРАЇНА

03:49

23.05

Рада списала 24 млрд боргів підприємств ПЕК перед держбюджетом

Рада списала 24 млрд боргів підприємств ПЕК перед держбюджетом

0

Верховна Рада списала борги підприємств паливно-енергетичного комплексу на суму понад 24 млрд гривень перед державним бюджетом, а також відповідні взаємні борги підприємств ПЕК 

За прийняття в цілому законопроекту № 8351 проголосувало 253 депутати, законопроекту № 8352 - 263 депутати при мінімально необхідних 226. 

Прийнявши законопроект № 8351, парламент списав борги за природний газ (у тому числі реструктуризовані) теплопостачальних підприємств, газопостачальних (облгази) підприємств, Національної акціонерної компанії "Нафтогаз Україна" та її дочірніх підприємств, що утворилися станом на 1 січня 2010 року. 

Також списуються борги компанії "Газ України" перед "Нафтогазом" у межах сум, списаних теплопостачальним підприємствам і облгазам, а також заборгованості підприємств ПЕК з  пені і штрафів, нарахованих  їм на борги за газ, спожитий ними з 1 січня 1997 року по 1 січня 2011 року. 

Крім того, списанню підлягають борги за електроенергію станом на 1 січня 2010 роки обленерго перед ДП "Енергоринок" в обсягах, що не перевищують обсяги заборгованостей, списаних раніше в рамках реструктуризації, а також борги "Енергоринку" перед енергогенеруючими компаніями в обсягах, що не перевищують обсяги , які були реструктуризовані раніше. 

Також парламент списав борги "Енергоринку" за електроенергію перед компанією "Укренерго", а також зобов´язання ДП з плати на будівництво вітрових електростанцій 
Прийнявши цілому законопроект № 8352, Рада внесла зміни до Податкового кодексу і списала борги підприємств ПЕК перед держбюджетом, включаючи податкову заборгованість. 

Зокрема, парламент списав податковий борг "Нафтогазу" та її дочірніх підприємств станом на 1 січня 2011 року (крім боргу з ПДВ при митному оформленні газу), а також окремі борги облгазів перед бюджетом та грошові зобов´язання, які виникнуть у зв´язку із застосуванням механізму списання. 

Списанню також підлягають штрафні санкції та пеня з ПДВ при розмитненні газу, податковий борг обленерго перед бюджетом, визначений  станом на 1 січня 2011 року, і ряд інших заборгованостей. 

Згідно з пояснювальною запискою, обсяг таких боргів підприємств ПЕК перед держбюджетом оцінюється у більш ніж 24 млрд гривень. 

Нагадаємо, в січні Рада повторно продовжила термін погашення заборгованості за енергоносії підприємствами ПЕК до 1 січня 2013 року. 
 
Фото з сайту german.ruvr.ru

Джерело: «Українські новини»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus