УКРАЇНА

15:17

22.05

Гроші

Українську «оборонку» перетворять на акціонерне товариство

0

Для створення інтегрованих структур в оборонному комплексі підприємства ОПК Україні будуть корпоратизовані 

Як повідомив «Коментарям» народний депутат голова ради директорів ВАТ «Мотор Січ» В´ячеслав Богуслаєв, з цією метою підготовлено проект закону про корпоратизацію підприємств комплексу. 

За його словами, це питання обговорювалося на нараді, присвяченій питанням розвитку авіабудування, у першого віце-прем´єр-міністра Андрія Клюєва, яка відбулась 29 квітня. 

«Підготовлено проект закону про корпоратизацію всіх підприємств ОПК, із закріпленням 100% акцій в держвласності. Після корпоратизації будуть створюватися інтегровані структури», - пояснив Богуслаєв. 

За його словами, це дозволить вирівняти становище всередині України, бо наразі об´єднанню підприємств може перешкоджати різна форма власності. 

Зокрема, він навів у приклад ВАТ «Мотор Січ» і ЗМКБ «Прогрес». 

«Як об´єднатися з КБ  «Прогрес», якщо у нас різна форма власності, як оцінити вартість активів? Крім інтегрованої структури в літакобудуванні (діє концерн «Антонов») ми бачимо інтегровану структуру в авіамоторобудуванні, вертольотобудуванні», - зазначив Богуслаєв. 

За його словами, щодо вертольотобудування планується створення холдингу, до якого увійдуть авіаремонтні підприємства Міноборони України з Конотопа, Севастополя, Луганська, що спеціалізуються на ремонті вертольотів, а також ВАТ «Мотор Січ». 

Він також додав, що корпоратизація підприємств авіапрому вирівняє відносини концерну «Антонов» і російської ОАК. 

«У них в корпорації 30% приватного капіталу, а в нас 100% державний капітал», - додав президент ВАТ «Мотор Січ». 

Богуслаєв також зазначив, що для розвитку галузі необхідні рішення українського уряду щодо відродження верстатобудування і створення власних технологій виробництва. 

«Поки у нас не буде власної української технології, ми всі зароблені гроші будемо відвозити на Захід», - пояснив він. 

Як повідомив Богуслаєв, підготовлено закон про розвиток авіаційної технології.«Обов´язковою умовою функціонування інтегрованих структур є створення власної технології. Потрібно піднімати верстатобудування. Без власних технологій виробництва неможливий розвиток будь-якої галузі машинобудування », - зазначив Богуслаєв. 

Як наголошується в протоколі наради, копія якого є у розпорядженні «Коментарів», до 14 травня Мінінфраструктури, Міноборони, МНС, МВС, Адміністрації Держприкордонслужби доручено визначити потребу внутрішнього ринку в літаках і вертольотах вітчизняного виробництва на період 2011-2020 років і надати зазначену інформацію Агентству держмайна. 

Агентство держмайна спільно з Міноборони України має до 1 червня пропрацювати питання створення оптимальної технологічної моделі виробництва вертольотів, у тому числі з використанням механізмів державно-приватного партнерства з ВАТ «Мотор Січ», іншими державними підприємствами та міжнародною виробничою кооперацією. 

Крім того, Агентству держмайна, Міноборони, ГК «Укроборонпром» спільно з МНС доручено вжити заходів з модернізації вертольотів Мі-8 та переобладнання їх для пожежогасіння. 

Джерело: «Comments.UA»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus