УКРАЇНА

09:06

22.05

За «дешеву» китайську гречку переплатили в 2,5 рази

За «дешеву» китайську гречку переплатили в 2,5 рази

0

Дефіцит гречки дав привід уряду України закупити цю крупу в Китаї за ціною, яка в 2,5 рази перевищує стандартну її вартість

Як повідомили «Коментарям» у прес-службі «Народної самооборони», таку інформацію дали в Державній продовольчо-зерновий корпорації України (ДПЗКУ) у відповідь на відповідний депутатський запит Володимира Ар´єва.

Зокрема, як розповів народний депутат, він просив розкрити дані про вартість закупленої Україною китайської гречки. У відповідь у ДПЗКУ повідомили, що «ціна однієї тонни товару складає 1750 USD на умовах CIF (Одеса), тобто ціна в Одесі - 14 тис. грн. за тонну».

«При цьому професіонали, які працюють на зерновому ринку, і до яких я одразу звернувся за роз´ясненнями, відзначили, що це дорого. Навіть занадто дорого для такої гречки, яку виробляють у Китаї, і навіть з урахуванням CIF (страховка і транспортування)», - каже В. Ар´єв.

За його словами, максимальною ціною для постачання китайської гречки в Україну фахівці називають не більше 700 USD.

«Тобто ціна в 1750 USD абсолютно неадекватна і дуже завищена. Абсолютно не зрозуміло, на що пішли ще 1000 USD. Тим паче не зрозуміло, навіщо закуповувалася ця гречка в Китаї, якщо вона виявилася дорожчою, ніж українська», - підкреслює народний депутат.

Ще один цікавий момент: у своїй відповіді ДПЗКУ відзначає, що після транспортування в регіони першої партії гречки, що прибула напередодні до Одеси, її ціна при продажу в роздробі буде враховувати «мінімальні фіксовані торговельні націнки з урахуванням витрат на розмитнення і доставку». Тут варто відзначити, що раніше Верховна Рада спеціально під закупівлю китайської гречки скасувала мито на її імпорт, встановивши на рівні 0%.

«Тобто, виходить, що в ДПЗКУ цим хочуть виправдати необгрунтовано високу ціну гречки. Адже, як розповіли в уряді, її будуть продавати населенню по 19 грн /кг, а не по 14 грн., як анонсувалося раніше», - обурюється народний депутат.

Нагадаємо, перші партії китайської гречки мають надійти на прилавок до Дня Перемоги

Фото з сайту poltava.pl.ua

 

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus