УКРАЇНА

03:10

17.01

Гроші

Українські гастарбайтери перевели до України 3 у.е. млрд. Найбільше з Росії

0

У 2009 році через системи грошових переказів до України надійшло майже $3 млрд. Це на 16% більше, ніж роком раніше, повідомляє «Дело».

У розпорядженні видання є дані про результати роботи систем грошових переказів за 2009 рік. Незважаючи на фінансову кризу потік грошей, що входить до України, виявився рекордним за всю історію. Так, за минулий рік за допомогою Western Union, «Юністрім» і інших операторів до України зайшло $2,94 млрд., що на 16,25% більше, ніж роком раніше. За цей же час з нашої країни було відправлено тільки $0,51 млрд. (плюс 33,5% порівняно з 2008-м).

Таке зростання обсягів ринку переказів в непростий кризовий рік експерти в першу чергу пояснюють збільшенням кількості українців, що виїхали на заробітки за кордон. «В Україні за останні півтора року багато людей втратили роботу і були змушені виїжджати на заробітки, за рахунок цього збільшилася кількість переказів», - відзначив директор департаменту платіжних систем Нацбанку Віктор Кравець.

Більш того, пише видання, незважаючи на збільшення рівня безробіття практично у всіх країнах, де працюють наші співвітчизники, їх масові скорочення практично не торкнулися. «Мігранти менш схильні до звільнення, ніж місцеве населення, оскільки готові працювати за менші гроші», - пояснив експерт НБУ Андрій Гайдуцький. За його словами, погіршення економічної ситуації в Україні спричинило зниження загального рівня життя, що змусило мігрантів збільшити середню суму переказу.

За експертними оцінками, найбільше грошей до України за минулий рік було переслано з Росії. «Понад усе переказів до України як і раніше йде з Росії, потім йде «золотий трикутник» - Іспанія, Італія, Португалія, далі - Чехія і Польща, потім - Канада та США», - пояснив заступник голови правління банку «Фінанси та Кредит» Ігор Львов.

Це пояснюється тим, що майже половина всіх українських гастарбайтерів працює в Росії. «За межами країни на початок 2009 року працювало 4,93 млн. українських громадян, які за 2008 рік заробили близько $35 млрд. У Росії, за нашими оцінками, працює близько 2 млн. українців», - сказав експерт НБУ Андрій Гайдуцький.

Успіхи іноземців, що працюють в Україні, набагато скромніші. За даними Світового банку і ОЕСР, працює близько 6 млн. іноземних громадян. За офіційними даними НБУ, минулого року вони відправили на батьківщину всього близько $510 млн.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus