УКРАЇНА

11:36

24.04

Стиль життя

Презентація книги «Вододіли секуляризації»: релігійне пробудження як виклик сучасному світу

0

Презентація наукової монографії «Вододіли секуляризації», яка відбулася 15 жовтня в Інституті управління та економіки освіти НПУ імені М.П. Драгоманова, надала привід для відвертої розмови про новітні історичні події

Автори книги, експерти УІСГРА, наголосили на необхідності вирішення трьох першочергових проблем, що стоять перед українськими інтелектуалами. Перша пов’язана з тим, що навіть серйозні дискусії в нашому суспільстві відштовхуються від інформації, яка черпається зі ЗМІ, а тому здебільшого мають ідеологічне чи навіть пропагандистське забарвлення. Саме тому українці відсторонені від загальноєвропейського дискурсу та мають викривлене уявлення про події у власній державі і світі.

Друга витікає з першої: закритість інформаційного простору не дозволяє Україні бути повноцінним учасником міжнародної конкуренції та прирікає на тривале аутсайдерство.

 Нарешті, третя проблема стосується власне науки: ангажованість, політизованість дискусій, нехтування істиною в угоду «злобі дня» знецінюють наукові розвідки та знищують українську науку.

 З точки зору Білокобильського, саме цими проблемами можна пояснити той факт, що ідеї книги «Вододіли секуляризації» — про конкуренцію світського та релігійно мотивованих проектів глобального розвитку та ціннісно-світоглядні зіткнення в сучасному світі — викликали глибоку зацікавленість у фахівців, в тому числі і з Європи й Америки, тоді як в українських ЗМІ вони супроводжуються політичними нападками та звинуваченнями.

 Саме релігійна вмотивованість глобальних проектів на кшталт ісламського чи пов´язаного з концепцією руського миру, перетворює їх на виклик сучасній системі світової безпеки.

 

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus