УКРАЇНА

06:56

23.10

Стиль життя

Держава повинна сприяти підвищенню самодостатності переселенців з Донбасу, - експерт

0

Відсутність в Україні системного підходу до питання переселенців з Донбасу найближчим часом може призвести до додаткового навантаження на бюджет і різкого збільшення відсотка безробітних в цілому по країні

Про це свідчать дані аналізу державної політики по роботі з тимчасово переміщеними особами у 2014 році, проведені Українським інститутом стратегій глобального розвитку і адаптації, передають «Коментарі».

За статистикою кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні перевищила 1,2 мільйона осіб, 323 тисячі з яких звернулися за фінансовою допомогою. Крім того, тільки 6 тисяч переселенців офіційно працевлаштувалися, ще 40 тисяч намагаються знайти роботу, але поки що безуспішно.

На думку експертів Інституту, держава поступово втрачає контроль над проблемами переселенців, пускаючи напризволяще адаптацію, соціальний захист і багато інших важливих питань. Замовчування і накопичення проблем у цій сфері неминуче призведе до розростання проблеми до всеукраїнського рівня. Одна з причин цього - відсутність єдиної державної програми по роботі з переселенцями: всі заходи ведуться в рамках відомчих нормативних актів.

Експерт Інституту Володимир Гуржи переконаний, що такий підхід призводить до неефективного витрачання бюджетних та донорських коштів, збільшення витрат, і викликає не позитивний, а негативний ефект серед громадян.

Він зазначає, що зараз держава зосередилась переважно на наданні гуманітарної і фінансової допомоги переселенцям. Однак Україні слід поступово переходити до розвитку і підвищення самодостатності біженців з Донбасу.

«Необхідно прийняття єдиної державної програми для внутрішньо переміщених осіб, в якій має бути передбачена участь волонтерських та донорських організацій. Такий підхід дозволить об´єднати зусилля і отримати відчутний позитивний ефект», - стверджує Гуржи.

Експерт переконаний, що двома першочерговими питаннями, які має вирішити програма, є питання житла та працевлаштування переселенців.

«У світі є приклади, коли завдяки грамотному державному підходу одночасно вирішувалися проблеми і з працевлаштуванням, і з житлом. Переселенці з зони конфлікту або стихійного лиха самі будували собі житло в рамках спеціальних програм. Тобто це і забезпечення роботою, і одночасне вирішення житлового питання. Чому б нам не запропонувати переселенцям облаштовувати собі житло самостійно? Будувати нове і ремонтувати старе. До речі, згодом, можна на законодавчому рівні дозволити переселенцям приватизувати таке житло за символічні гроші», - пропонує експерт.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus